Школа виховників козачат діє

Переяслав

У Переяславі проходив Всеукраїнський семінар-тренінг «Школа виховників Джур». Серед учасників заходу – майбутні фахівці та наставники з 14 регіонів України, зокрема з Київщини.

«Школа виховників Джур продовжила свою роботу після тривалої відпустки», – зазначила ведуча, тренерка програми Ірина Личак й представила друзів та партнерів, що завітали на відкриття заходу: начальника Управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації Сергія Тимофєєва, ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталія Коцура, представників Департаменту освіти, науки і спорту Міністерства внутрішніх справ України – Вадима Пянковського та Наталію Казакову, представницю Міністерства молоді та спорту України Ольгу Потєхіну, представника Центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Володимира Людоговського й члена Головного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» Тараса Рондзістого, завдяки якому Школу було вирішено провести саме в Переяславі.

Метою школи є підготовка виховників до створення та забезпечення діяльності осередків (роїв/куренів) гри «Джура» за єдиними національними стандартами та ціннісними орієнтирами Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020-2025 роки. Уся програма складається з кількох розділів і модулів: інтеграційно-мотиваційний модуль, ідея гри та людина у грі, методика та виховні засоби методи гри, діловодство та принципи фінансування гри «Джура»

Після шикування учасників, внесення прапору гри «Джури», виконання Державного Гімну України й вшанування хвилиною мовчання полеглих за України у горнилі російсько-української війни до присутніх звернулися:

Віталій Коцур, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі:

«Я щасливий тим, що ми проводимо ці тренінги тут і наживо, у очному форматі. Ще до війни, як ректор, я казав про те, що університет має бути не просто осередком освіти, не просто надавати освітні послуги і випускати висококваліфікованих фахівців, а й випускати патріотів України – це наше головне завдання. Війна ще раз показала, що саме таким закладом ми є. Ми тільки «за» проведення таких заходів, і одразу ж відгукнулися на прохання пана Рондзістого. Національно-патріотичне виховання чітко відповідає місії і візії нашої альма-матер. Пишаюся випускниками, які завершили наш заклад і сьогодні серед нас. Впевнений що навіть ці стіни та глибока історія Переяслава нині повинні надихнути вас на добре проведення часу, поглиблення ваших знань і насолоду від взаємного спілкування. Успіхів вам!»

Тарас Рондзістий, член Головного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»:

«Дякую, що ви в цей непростий, неспокійний час знайшли змогу прибути сюди. Вдячний організаторам, що підтримують такі заходи. Ми – на шляху становлення. Джура формально вже 20 років з нами, у активній фазі вона 15 років. І буде доти, доки будуть люди, фанатично віддані цій справі. Це найкраща форма того, як займатися з дітьми. Не нарікаймо, що дітьми ніхто не займається, чи що вони кинуті напризволяще. Ми знайшли цю форму і саме головне – це люди – виховники, які опікуються дітьми. Працювати з дітьми є дуже нелегко, а працювати правильно, аби люди були зацікавлені і вмотивовані, ще складніше. Віддаю шану вам і всім, хто зробив можливим наше перебування тут. Сподіваємося, що наша родина джур і надалі зростатиме, розростатиметься у кожній громаді і школі»

2023_08_4_4

Відзначимо, що основною метою гри «Сокіл» (Джура) є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя як духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Сама гра проводиться на прикладі козацько-лицарських військових традицій.

Proslav.info

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа