СФУЖО закликає поширювати відео Комісії СФУЖО з протидії насильству

Світова Федерація Українських Жіночих Організацій закликає організації своєї мережі поширювати ролики «Пастка: не стань живим товаром» та «Маркери сучасного рабства» з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми та

Міжнародного дня пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

 

30 липня світова спільнота відзначає День протидії торгівлі людьми, що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році.  Основна мета – підвищення поінформованості громадськості про проблему сучасного рабства і привернення уваги до людей, які потерпіли від цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати та протидіяти цьому злочину.

З часів відновлення незалежності України у 1991 р. жертвами торгівлі людьми стали близько 300 тисяч українок та українців. Це порушення прав людини набуло нової актуальності та масштабів в умовах повномасштабного нападу росії на Україну, коли мільйони українців, зокрема жінок та дітей, опинившись в небезпеці, уразливому становищі, змушені  тікати зі своїх домівок в пошуках безпечного притулку за кордоном.

Попри те, що у більшості випадків переважна кількість вимушено переселених українців отримує належний захист та допомогу, частина наших громадянок та громадян потрапляють у тенета торгівлі людьми, адже організована злочинність, користуючись уразливим становищем людей у воєнних конфліктах, з легкістю знаходить нових жертв.

Протягом 2022-2024 рр. все частіше лунають повідомлення у закордонних та українських ЗМІ про викриття окремих злочинців чи організованих груп, що експлуатують українок та українців. Тільки цього року маємо повідомлення про викриття фактів торгівлі українками як в Україні (переважно з метою експлуатації за кордоном)[1] [2] [3], так і за кордоном, наприклад в Іспанії[4].

За даними МВС України[5] лише упродовж 5 місяців цього року Національна поліція виявила 67 фактів торгівлі людьми. З початку 2024 р. повідомлено про підозру 32 трафікерам. До суду надіслано обвинувальні акти відносно учасників 3 організованих груп торгівців людьми. У ході розслідувань у січні-травні 2024 року ідентифіковано 68 потерпілих від торгівлі людьми, з яких по 29 чоловіків і жінок, а також 10 дітей.

Своєю чергою Міністерство соціальної політики України[6] повідомляє, що за перший квартал 2024 року Національна соціальна служба надала статус людей, постраждалих від торгівлі людьми, 43-м особам. У 2023-му році такий статус отримало 118 осіб.

У 2023 році найбільше українці постраждали від: використання у збройних конфліктах – 55 випадків, трудової експлуатації – 22 випадки, сексуальної експлуатації – 11 випадків, залучення у злочинну діяльність – 17 випадків. Також зафіксовано два факти продажу дітей та один факт примусу до жебракування. 

Ці дані підтверджують актуальність цієї проблеми для українців та свідчать про необхідність привертати більше уваги до проблеми серед українців як всередині країни, так і за кордоном.

У 2022 р. Комісія СФУЖО з протидії насильству  створила два ролики, присвячені тематиці протидії торгівлі людьми. Так, ролик «Маркери сучасного рабства», розміщений на YouTube каналі СФУЖО, доступний 5 мовами, та ролик «Пастка: не стань живим товаром» , доступний 4 мовами.

Звертаємося до організацій-членів та прихильниць СФУЖО цього літа провести спільну інформаційну кампанію для привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та з метою убезпечення громадянок та громадян України від потрапляння у сучасні форми рабства.

З цією метою пропонуємо наступне:

·         У Всесвітній день протидії торгівлі людьми (30 липня) розмістити на своїх онлайн ресурсах актуальну інформацію про торгівлю людьми в Україні та у відповідній країні знаходження організації-члена/прихильниці СФУЖО, ролик «Пастка: не стань живим товаром» та інформацію про організації, що надають допомогу у випадках торгівлі людьми в різних країнах.

·         У Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації (23 серпня) пропонуємо розмістити ролик «Маркери сучасного рабства» з інформацією про закони з протидії торгівлі людьми, що захищають у відповідних країнах, та телефони «гарячих ліній».

Якщо Ваша організація не має встановлених зв’язків та контактів з організаціями, які займаються питаннями протидії торгівлі людьми  у країні вашого розташування, ви можете знайти інформацію про відповідні організації через мережі неурядових організацій, які існують в різних регіонах світу, через Офіс Міжнародної організації з міграції або у муніципалітеті. Так, наприклад, в Європі  – це мережа Ла Страда, до якої входять 33 організації з 24 європейських країн, або Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми США.

Сподіваємось, що разом ми зможемо поширити цю важливу інформацію та вберегти українок та українців від потрапляння в тенета торгівлі людьми та допомогти.

Комісія СФУЖО з протидії насильству

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа