Семінар з патріотичного виховання: Попри беззаперечні досягнення є наочні проблеми

Фото: УІС

У Києві пройшов  семінар «Позашкільні навчальні заклади військово – патріотичного напрямку в реалізації державної концепції патріотичного виховання: досвід, проблеми, перспективи» . Захід відбувся 29 листопада – 1 грудня у Києві. Організатором виступив «Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» і зміг зібрати за одним столом як представників Міністерства освіти, керівників обласних профільних державних установ, представників громадських організацій і козацтва.

Учасники мали змогу почути і оцінити позицію міністерства, послухати доповіді науковців, з перших вуст почути і побачити досягнення практиків – Всеукраїнського штабу гри «Сокіл» («Джура»), СУМу, Пласту , бучанської школи – інтернату та всеукраїнської дитячої організації «Дніпровська січ». Свіжі враження підживили дискусію на завершальному етапі круглого столу

Попри беззаперечні  досягнення стали наочні і сучасні проблеми патріотичного виховання. Зокрема сильно вираженою є  «інерція» радянських часів, як у методах роботи, підходах до патріотичного виховання так і світоглядно. Впадає в око відверта слабкість матеріально – технічного забезпечення національно – патріотичних організацій.

У той же час,  учасники мали змогу відвідати центр «Десантник», який можна вважати зразком організації із гарною матеріально-технічною базою для роботи з молоддю. На жаль, ідеологія, яка розвивається в клубі, носить швидше проросійський, ніж проукраїнський характер. Зокрема, робиться наголос на спільному з Росією минулому, духовній єдності тощо.

Семінар показав об’єктивний стан патріотичного виховання , зібрав і дав можливість почути і побачити один одного людям які безпосередньо займаються проблемою розвитку патріотичного виховання в Україні. Дав можливість налагодити контакти, скоординувати зусилля і без зайвих ілюзій іти вперед. Хочеться вірити у те,  що зрештою в Україні патріотичне виховання перестане бути справою ентузіастів, а вийде на достойний професійний і справді всеукраїнський масовий рівень.

Докладно про ці та інші події в галузі патріотичного виховання в наступних публікаціях на сайті «Український погляд»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа