Різниця є! В метро Києва з’явилася реклама, що закликає використовувати правильні українські домени замість русифікованих

На станції метро Контрактова площа в Києві розмістили банери, що закликають людей використовувати імена для сайтів з правильною українською транслітерацією замість доменів, що мають транслітерацію назви міст з російської мови. На сьогодні кількість доменів у русифікованих зонах значно більша, ніж у правильних. Наприклад, у зоні kiev.ua зареєстровано майже 40000 імен, тоді як в правильній зоні kyiv.ua трохи більше 3000 доменів.

українські домени

Рекламу розмістив реєстратор доменів та хостинг-провайдер Cityhost.ua в рамках акції з популяризації українських доменів з правильною транслітерацією. Акція проходить з 1 серпня по 30 вересня 2023 року. В цей період правильні українські домени можна зареєструвати за зниженою акційною ціною. Також провайдер представив відеоролик:

«Я впевнений, що під час повномасштабної війни росії проти України ми маємо розвивати власну ідентичність, зокрема і в доменних іменах. Русифіковані зони були запущені раніше і тепер ми маємо великий відрив – кількість імен в русифікованій зоні столиці понад вдесятеро більше, ніж у правильній. Ми не можемо змінити минуле, але можемо вплинути на майбутнє і докладаємо зусиль до цього. Наша компанія заснувала ініціативу з дерусифікації українських доменів, ми перший і поки єдиний офіційний український реєстратор, який повністю відмовився від реєстрації імен у зросійщених зонах. У нас можна реєструвати тільки правильні домени. Сподіваємося, це принесе свої результати і вже скоро кількість імен у правильних, україномовних зонах буде переважати над зросіщеними», — каже Олег Рівтін, CEO Cityhost.ua.

В українському сегменті доменних імен існує 8 зон, що мають подвійне написання – є варіант, заснований на українській назві міста та русифікований аналог:

  • kyiv.ua – kiev.ua
  • kharkiv.ua – kharkov.ua
  • odessa.ua – odesa.ua
  • mykolaiv.ua – nikolaev.ua
  • rivne.ua – rovno.ua
  • chernivtsi.ua – chernovtsi.ua
  • chernihiv.ua – chernigov.ua
  • cherkasy.ua – cherkassy.ua

Русифіковані та правильні доменні зони працюють як дзеркальні. Це означає, що зареєструвати одне ім’я в обох зонах може тільки один власник. Наприклад, після реєстрації test.kiev.ua за власником автоматично бронюється імʼя test.kyiv.ua і навпаки. Зареєструвати другий домен можна тільки у того ж реєстратора, де зареєстроване перше імʼя. Якщо ж обидва домени вільні – можна реєструвати будь-яке і в будь-якій компанії. Такий підхід було обрано, щоб уникнути неправомірного використання імен та повʼязаних із цим непорозумінь.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа