Участь у бойових діях не минає безслідно. Військові отримують як психологічні травми, так і фізіологічні. Повернувшись в тил, багатьом доводиться починати життя “з нуля”. Адаптуватись до мирного життя, знайти своє місце в суспільстві зовсім не просто. Саме тому так важливо забезпечити військовим адекватну реабілітаційну програму.
Про один із способів реабілітації – проект “Ігри Героїв” – на чаюванні Фундації Вільних Людей розповіли його організатор Євген Коваль та учасник Август.
Заняття спортом і спілкування з такими ж, як і ти – вдалий спосіб не втратити інтерес до життя, знайти мотивацію, ставити і досягати нові цілі. Усе це забезпечує проект “Ігри Героїв”, створений для військових, що отримали поранення під час бойових дій. Суть проекту – не лише заняття з кросфіту та участь у змаганнях, а й допомога в пошуку роботи та зайнятості для його учасників.
“Заняття спортом підтримують не тільки фізичну форму, а й допомагають “триматись на плаву”. Тобто, мотивують рухатись вперед, шукати своє місце. По суті, проект дає “вудку”, а учасники самі “ловлять рибку”. “Ігри Героїв” передбачають не лише тренування, спілкування, підтримку та участь у змаганнях, а й пошук зайнятості”, – розповів ветеран російсько-української війни, що втратив ногу під час бойових дій, учасник “Ігор Героїв” Август.
За словами Євгена Коваля, керівника проекту, на “Ігри Героїв” в Україні є великий попит серед людей з інвалідністю та військових з пораненнями. Проект не є комерційним, не приносить прибутку. “Але все попереду”, – запевняє він.
“Ми постійно розвиваємось, стикаємось з проблемами та відсутністю підтримки місцевої влади. Але ніхто не здається: проект стає масштабним і ми бачимо, в якому напрямку рухатись. Головне, що “Ігри Героїв” є соціально значущим проектом”, – говорить Євген Коваль.
Крім того, під час чаювання, Євген поділився з присутніми “секретами” створення соціальних проектів.
“Фундація Вільні Люди всіляко підтримує подібні ініціативи. Українці, які усвідомлюють, що відповідальність за їхні життя лежить винятково на них, здатні змінити державу. Чекати, склавши руки, – це не вихід. Адже тільки той, хто шукає дорогу, може її знайти”, – говорить Іван Кішка, виконавчий директор Фундації Вільні Люди.
Організатор: Фундація “Вільні Люди” – благодійна організація, що займається соціально-гуманітарними проектами задля формування та консолідації дієвого середовища, що сповідує принципи українського консерватизму. Проект “Чаювання Вільних” – зустрічі з цікавими людьми, піднімати цікаві теми з площини світогляду, формувати середовище людей державницького руху.
Довідка: “Ігри Героїв” – це проект, який об’єднав навколо себе людей, які не згодні з поняттям “з обмеженими можливостями” і вважають, що всі обмеження – лише в голові. Основою спільноти стали хлопці, які внаслідок участі у бойових діях отримали важкі поранення і, всупереч статусу людини з інвалідністю, ведуть активний спосіб життя та займаються спортом.
“Ігри Героїв” – це всеукраїнські аматорські спортивні змагання, які проводяться з метою виявлення найбільш фізично підготовленого атлета серед людей з інвалідністю. Змагання відбуваються протягом року в різних містах країни.
Підготовка до змагань відбувається шляхом професійно розробленого тренувального процесу кваліфікованими спеціалістами з функціонального тренінгу. Власним прикладом учасники доводять, що обмежень не існує.