Православна церква України просить перенести День Захисників на 1 жовтня для відповідності церковному календарю

Православна церква України висловила прохання до державних органів про перенесення свята, яке зараз відзначається 14 жовтня, на 1 жовтня. Ініціатива зумовлена бажанням врахувати церковний календар і збіг святкування з Днем Покрови та Днем Державності.

pokrova24

Православна церква України просить державні органи перенести свято, яке відзначається 14 жовтня, на 1 жовтня. Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) звернувся до органів державної влади з ініціативою врегулювати це питання, враховуючи церковний календар.

Відповідно до пропозиції церкви, перенесення свята пов’язане з тим, що церковний календар за новим стилем відповідає святам, які збігаються з Днем Покрови та Днем Державності. Ці два свята відзначаються спільно з державою і збігаються з церковними датами. Митрополит Олександр також зазначив, що Різдво 25 грудня вже оголошено державним вихідним днем.

Про це в інтервʼю Радіо Свобода сказав митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

«Моя була ініціатива звернутися до органів державної влади відповідних, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання цього питання, згідно з церковним календарем за новим стилем, як ми його називаємо, відповідно тих свят, які до нього прив’язані. А це Покрова і День Державності. Фактично це тільки два свята, які ми відзначаємо спільно з державою, які збігаються з церковними святами, державні дати. А Різдво 25 грудня – воно і так уже було оголошене державою вихідним днем», – відзначив митрополит Олександр.

Зараз 14 жовтня відзначається День захисників і захисниць України, який є офіційним вихідним. Проте з історичного боку це свято пов’язане з церковним днем Покрови пресвятої Богородиці, який за новоюліанським календарем Православної церкви України припадає на 1 жовтня.

День Української Державності, хоча є державним святом, не є вихідним днем. Він відзначається щороку 28 липня, у День хрещення Київської Русі-України.

Питання перенесення свята буде вимагати узгодження між церквою та державними органами. Враховуючи пропозицію Православної церкви України, може відбутися зміна дати відзначення Дня захисників і захисниць України на 1 жовтня з метою відповідності церковному календарю та історичному контексту свята.

pokrova25

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа