З глибоким смутком повідомляємо, що 12 травня в Черкасах відійшла у вічність довголітня членкиня ОУН (б), голова Черкаської обласної організації Всеукраїнського Братства ОУН-УПА
Віра Григорівна Борушевська «Трава».
«Я народилася у 1929 році у селі Княже біля Золочева на Львівщині. Тоді Україна була під Польщею. А мій батько народився під Австрією, але у нашому роду всі, і старі, і малі, любили Україну і мріяли про її незалежність» – згадувала Віра Борушевська.
«1939 рік був дуже тяжким. До нас прийшла радянська влада, прямо скажу: москалі! У нас, на Західній Україні, їх так і називали. Не минуло й півроку, як почалися арешти. Забрали вчителів, лікарів, всю нашу «Просвіту», – важко зітхала Віра Григорівна. І додавала: – З тих арештованих мало хто повернувся додому живим. Про звірські катування та жорстокі вбивства затриманих люди дізналися вже після 22 червня 1941 року, коли на Радянський Союз напали фашисти. Тоді у тюрмах на Львівщині трохи не кожна родина знаходила тіла замордованих рідних…
У 1943 році я прийняла присягу й отримала псевдо «Трава». Не тільки я вступила до ОУН, разом зі мною було багато наших хлопців та дівчат, але я наймолодша виявилася».
Коли Віра вступила до ОУН, їй було 14 років. Арештували Віру Борушевську у вересні 1948 року. На той час вона вчителювала у рідному селі Княже. Позбавлена волі постановою особливої наради при МГБ СССР 14 вересня 1948 р. на 10 років ВТТ. Вийти на волю жінка змогла через 8 років – у 1956-му.
Опісля вийшла заміж. Приїхала на Черкащину. Працювала, виховувала дітей, активно займалася громадською патріотичною роботою. В кінці 90-х на початку 2000-х років належала до Теренового Проводу ОУН (б), була делегаткою Великих Зборів ОУН (б).
Реабілітована 1993 р. на підставі ст. 1 Закону УССР від 17 квітня 1991 р. У 2007 році за заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної України Віру Борушевську нагородили орденом княгині Ольги 3-го ступеня. А у 2018 році Указом президента України Віру Григорівну було нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня.
З 2014 року, вперше на Черкащині почали приділяти увагу такій категорії, як політрепресовані, а їх в області проживає близько ста осіб.
6 травня 2021 року Черкаський міськвиконком визнав Віру Григорівну «Борцем за незалежну Україну у ХХ столітті».
Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю пані Віри та висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.
Вічная пам’ять!
Тереновий Провід ОУН (б)