Помер провідний член ОУН (б) “Остап” – Роман Круцик

круцик1

Як повідомили рідні Остапа-Романа Круцика, на 79-у році, закінчився його земний шлях.
Він ввійде в історію України, як той хто розпочав пошуки в 1989р. жертв комуністичних репресій 1939-1941 в “Дем’яновому Лазі”. Я був очевидцем того дня, коли п.Роман Круцик якось весною 89-го запропонував мені піти в поле і разом з Іваном Павликівським, був також історик Ігор Андрухів, і ще кілька чоловік, і вони почали розповідати й показувати місця можливих захоронень. Через кілька місяці світ довідався про страшні злочини сталінського режиму…
Народився Роман Миколайович Круцик в с.Яблунів Галицького р-ну 6.07.1945 р. На час нашого знайомства у 1988р, коли у Івано-Франківську створювалося культурно- наукове товариство “Рух”, знав що Роман працював на ЛРЗ (локомотиво-ремонтному заводі) машиністом поїздів.
Пізніше здобував юридичну освіту у Львівському державному університеті
ім.Івана Франка.
Належав до перших членів УГС з 1988р. А вже з створенням в Україні осередків товариства “Меморіал”, очолив його з 1989р. в області. Був серед засновників НРУ за перебудову, а пізніше Всеукраїнської організації КУН.
Десять років був членом Головного Проводу ОУН (б), учасник двох Великіх Зборів ОУН.
У 1994р. обраний народним депутатом України 2-го скликання, і переїхав до Києва. Вже там очолив Київську організацію “Меморіал”. Був ініціатором створення в 2007р. ,,Музею совєцьких окупацій”.
Також Роман Круцик був обраний депутатом Івано- Франківської обласної ради 1-го скликання, очолював комісію у справах законності, прав людини й правопорядку.
За свою невтомну пошукову працю та патріотизм Роман Круцик нагороджений “Орденом Свободи” ( 2010р), й орденами “За Заслуги” II і III ст.
круцик3
Саме Роман Круцик видав унікальні книжки, яким немає аналогів:
“Народна війна”, ,,Українська видавнича спілка”, 2011р.;
круцик2
“Дем’янів Лаз: Геноцид Галичини. Жертвам комуністичного терору 1939-1941 на Прикарпатті присвячується”, 2009р.
Душа невтомного борця за Україну Остапа-Романа Круцика відправляється до Небес в дні, коли наступають Різдвяні Свята, які він любив і завжди в нього вдома звучали колядки й щедрівки.
Світла пам’ять, Друже…
Парастас сьогодні о 17.00
в “Будинку смутку”, по вул.Ребета, а похорон завтра о 10.00 на цвинтарі в “Дем’ яновому Лазі”.
Уточнення:
Служба поминальна і чин прощання відбуватиметься у Церкві Св. Великомученика Димитрія (вул.Нечуя Левицького, 6) о 10.00, в старій дерев’яній церкві у р-ні “Пасічна”, потім в Храмі на “Дем’яновому Лазі”, де знаходиться музейний комплекс жертв сталінських репресій. Такою була остання воля Остапа- Романа Круцика.

Володимир Ковальчук

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа