Підтримайте кримського журналіста Миколу Семену

Правозахисники просять надавати якнайширшого розголосу судовому процесу над кримським журналістом Миколою Семеною, аби підтримати його. Про це йдеться у відкритому зверненні, ініційованому Центром інформації з прав людини.

Відкрите звернення щодо початку судового розгляду 

справи кримського журналіста Миколи Семени

Шановні колеги!

28 лютого у так званому Залізничному суді міста Сімферополя в окупованому Криму розпочинається судовий процес над українським журналістом Миколою Семеною, якому загрожує 5 років у російській  в’язниці. Його судитимуть за те, що на Радіо Свобода він публікував статті, які не подобаються російській владі.

semena2

Ситуація ускладнюється тим, що після висунення звинувачення журналісту, який є людиною пенсійного віку, в нього погіршилося здоров’я. За висновком Київського інституту нейрохірургії,  Микола Семена потребує операції. Жодні заклики міжнародної громадськості випустити Миколу Семену, який вже десять місяців перебуває на підписці про невиїзд, не були почуті окупаційною владою.

Практика репресій та переслідування незгодних, десятки сфальсифікованих справ та політично мотивованих переслідувань свідчать, що Російська Федерація не зупиняється перед найжорстокішими покараннями за висмоктаними з пальця звинуваченнями. Наприклад, кримський режисер-документаліст Олег Сєнцов отримав 20 років в’язниці за звинуваченням у підготовці теракту. Ризик ув’язнення залишається і щодо журналіста Миколи Семени та будь-кого, хто насмілиться сказати те, що підтвердила Генеральна асамблея ООН: “Крим – це Україна”.

Такі політично мотивовані справи не мають відношення до права. Російська Федерація, яка, порушуючи міжнародне право, анексувала  Кримський півострів, усіма можливими способами  нищить тих, хто здатен розповісти правду про те, що там відбувається. Свобода слова і вираження поглядів практично знищена в Криму окупаційною владою протягом трьох останніх років.

Лише широкий розголос дає надію на те, що репресивна машина рано чи пізно зупиниться. Саме тому закликаємо журналістів, правозахисників, громадських діячів, представників міжнародних організацій, іноземних ЗМІ та всіх небайдужих до спостереження та висвітлення судового процесу у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Віримо, що всі небайдужі піднесуть свій  голос на захист переслідуваного журналіста і виступлять проти нищення громадянських свобод на окупованому півострові.

Збір підписів під відкритим зверненням триває. Підписати звернення можна тут.

Центр інформації про права людини

Кримськотатарський Ресурсний Центр

Таврійська гуманітарна платформа

Інститут розвитку регіональної преси

Медійна ініціатива за права людини

Галина Койнаш, Харківська правозахисна група

ГО “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”

ІА “Голос Криму”

редакція газети “Кримська Світлиця”

Кримська правозахисна група

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа