Першого дня після кінця світу молодь Львівщини «наздоганятиме смерть»

Вже цієї суботи, 22 грудня 2012 року, на Львівщині повторять акцію Городоцької експропріації. Між Городком і Верином пройде міжміський екстримальний квест «Навздогін смерти». Вже третій рік поспіль цю гру організовуватиме львівський осередок громадської організації «Молодіжний націоналістичний конгрес» (МНК).

Метою заходу є вшанування героїчного чину борців за волю Василя Біласа і Дмитра Данилишина. Екстремальна гра стартуватиме в місті Городок, що на Львівщині, де у 1932 році пройшла акція експропріації.

Учасникам гри доведеться подолати близько 60 кілометрів полів, лісів та доріг, переходячи від однієї контрольної точки до іншої та виконуючи завдання на них. Завершиться квест у селі Верин біля символічної могили Біласа і Данилишина. Саме цим маршрутом (Городок-Верин) 80 років тому відступали українські герої від польської поліції після нападу на пошту.

Подія матиме також й інформаційний характер 30-х років, гра проходитиме під гаслом: «Борці за волю не вживають алкоголю, борці за Україну – не вживають нікотину!».

«Минулого року, наша команда дісталася могили у Верині незважаючи на природні перешкоди, які траплялися у вигляді снігу та морозу. Ми досягли фінішу третіми, та цього року ми плануємо тільки перемагати!» – поділився планами на майбутнє учасник минулорічної гри, член ЛОО МНК, Володимир Угрин.

Для участі в Міжміському екстримальному квесті «Навздогін смерти» необхідно зареєструвати команду з трьох осіб до 23:59 21.12.2012.

Зголошуватись за телефоном:   093 66 83 252 друг Франик.

 

Прес-служба ЛОО МНК

 

Довідка:

Експропріація (лат. expropriatio, від лат. exproprio – позбавляю власності) – примусове (без відшкодування чи оплачуване) позбавлення власності.

Зазвичай термін експропріація використовується у випадках вилучення майна державою чи громадою. Як правило, така експропріація здійснюється на основі певних законодавчих актів, указів тощо. Експропріації – головний спосіб перерозподілу власності в часи соціальних потрясінь та революцій.

30 листопада 1932 року Василь Білас та Дмитро Данилишин разом з іншими бойовиками ОУН здійснили акцію експропріації пошти у місті Городок Ягайлонський (тепер м. Городок Львівської області). Згідно з донесенням членів ОУН, котрі діяли в Городку, було визначено час нападу на пошту та розроблено план дій. Група нападу складалася з дванадцяти чоловік. Старшим у групі було призначено Юрія Березецького – брата дружини Романа Шухевича.

Згідно плану, гроші повинні були взяти Василь Білас та Дмитро Данилишин, а решта учасників – забезпечити успішне виконання акції та відступ.

Операцію виконали, але успішно відступити не вдалось. Біласа і Данилишина схопили у селі Верин та передали польській окупаційній владі, яка 23 грудня 1932 року на території колишнього монастиря у в’язниці Бригідки розстріляла їх.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа