ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українців

pare

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Рішення ухвалили 73 голосами “за” і одним “проти”. У резолюції також йдеться про підтримку України та її перемоги у війні з Росією.

pare2

“Сьогодні ПАРЄ засудила агресивну війну Росії проти України, наголосивши на важливості дотримання стандартів Ради Європи та закликавши до “єдиного фронту, щоб зупинити агресію та досягти миру, який є всеосяжним, справедливим і тривалим, забезпечуючи верховенство права над пануванням сили”, – заявили в ПАРЄ.

Президент України подякував європейським парламентарям за рішення. “Відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв Голодомору надсилає чіткий сигнал: справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче”, – сказав Володимир Зеленський.

Міністр закордонних справ України також відреагував на рішення ПАРЄ визнати сталінський Голодомор 1932–1933 років актом геноциду. “Важливо, що ПАРЄ також закликала всі парламенти держав-членів Ради Європи та інші парламенти наслідувати цей приклад. Це правильно з моральної, історичної й політичної точок зору”, – сказав Дмитро Кулеба.

Світовий Конґрес Українців висловлює вдячність українським громадам закордоном за послідовну громадську діяльність та докладені зусилля до процесу визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців.

Наразі Голодомор 1932–1933 українського народу визнали геноцидом близько тридцяти країн світу, а також Європарламент. У липні рішення ухвалив сенат Італії.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа