Пам’ятник Небесній Сотні у Львові постане в районі, де жив Юрій Вербицький

Обґрунтування

доцільності спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Сихові

Та умови конкурсу.

а а  12661895_1722986647935717_1779892514031320361_n

Визвольна Революція Гідності 2013-2014 рр. є найважливішою подією в українській історії 21-го століття, ключовим етапом відновлення незалежності та побудови Української Держави. Розпочата молоддю та підтримана усім народом, ця революція визначила подальший напрямок розвитку України – до свободи, правди і справедливості, до європейських демократичних та гуманістичних цінностей.

Почався остаточний розрив із пострадянською напівколоніальною системою господарювання та владарюванням промосковських кримінально-олігархічних кланів. Правлячий режим «реґіоналів», що складався з представників колоніальної адміністрації, червоного директорату та їх нащадків і був маріонеткою московського імперіалізму в Україні, відповів кривавим терором на визвольні прагнення українців. У священній боротьбі за високі ідеали свободи, повної державної незалежності, національні, соціальні та духовні вартості українського народу полягли новітні мученики – величні герої Майдану. Народ охрестив їх Небесною Сотнею.

Однак, знаємо, що більшість тих, хто протистояв мужнім патріотам, хто захищав кривавий режим, хто катував і вбивав Героїв Небесної Сотні, були громадянами України. Більшість з них виросли, а багато хто з цих нелюдів і народилися у незалежній Україні. Це гіркий і болючий наслідок бездержавницької та антинаціональної політики влади за увесь час незалежності. Усвідомлюючи згубність такої політики Президент, Верховна Рада та Уряд прийняли низку актів, спрямованих на створення системи національно-патріотичного виховання як основи розвитку української державності, консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації.

Одним із перших серед Небесної Сотні хто віддав життя за Батьківщину, прийнявши мученицьку смерть від промосковських убивць, був інтеліґентний львів’янин, науковець, патріот, мешканець Сихівського району Юрій Вербицький.

Громадські активісти Сихова, славного згуртованістю, міцними національними традиціями та державницькою позицією його громади, спираючись на побажання мешканців, підтримані більшістю громадсько-політичних структур, створили громадський орґанізаційний комітет для спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Сихові.

Після тривалих обговорень та консультацій з фахівцями містобудування громадський орґанізаційний комітет, враховуючи наявність великого вільного майданчика з відповідним архітектурно-просторовим вирішенням, одностайно вирішив заініціювати спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у сквері біля кінотеатру ім. О. Довженка. Пам’ятник стоятиме лицем на південь – до перспективи проспекту Червоної Калини та центрального храму району – церкви Різдва Пресвятої Богородиці, ставши разом із нею головним акцентом району. Адже Сихів, густозаселений район із переважаючою часткою дітей і молоді, не має жодного пам’ятника, жодного місця де можна було б проводити патріотичні, державницькі та національно-просвітницькі заходи.

Цей пам’ятник потрібен не загиблим Героям, він потрібен нам – тим хто має довершити їхню справу, збудувати вільну міцну Українську Державу, державу, яка буде гідна їхньої самопожертви і яка пишатиметься своїми героями та шануватиме пам’ять про них. Цей пам’ятник потрібен сучасній і майбутній українській молоді для гартування духу та почуття людської гідності.

голова Громадського комітету для

вшанування пам’яті українських героїв

голова Громадського орґанізаційного комітету для

спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Сихові Олесь Ворона

Голова правління Львівської обласної історико-просвітницької

Правозахисної організації «Меморіал»,

член Громадського орґанізаційного комітету для

спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Сихові Роман Гунда

 

 

 

Вимоги та програма проведення відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятника Героїв Небесної Сотні у Сихівському районі м. Львова

  1. Загальні умови
    1. Орґанізатором відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятника Героїв Небесної Сотні у Сихівському районі м. Львова (надалі Конкурс) є громадський орґанізаційний комітет для побудови пам’ятника Героїв Небесної Сотні у Сихові.
    2. Замовником відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятника Героїв Небесної Сотні у Сихівському районі м. Львова (надалі Конкурс) є ГО “Громадський комітет для вшанування пам’яті українських героїв”.
    3. Проведення Конкурсу покладено на Конкурсну комісію для проведення відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятника Героїв Небесної Сотні у Сихівському районі м. Львова.
    4. Конкурс є відкритим і до участі в ньому запрошуються фахівці або авторські колективи фахівців – професійних архітекторів та скульпторів, а також студенти архітектурних і художніх навчальних закладів з України та поза її меж та інші учасники за погодженням із орґанізаційним комітетом.
    5. Кількість конкурсних проектів від одного автора (авторського колективу) не обмежується.
    6. Попередня реєстрація бажаючих взяти участь не проводиться.
    7. Бажаючим взяти участь у Конкурсі видається викопіювання з генерального плану

(топопідоснова) планованого місця спорудження пам’ятника Героїв Небесної Сотні М 1:500.

    1. Умови Конкурсу оприлюднюються у засобах масової інформації.
  1. Мета і завдання Конкурсу
    1. Мета Конкурсу – виявлення найкращої естетично-художньої концепції пам’ятника, відображення відповідними художньо-пластичними засобами узагальненого образу Героїв Небесної Сотні та ідеї непоборності прагнення українського народу до Свободи.
    2. Перед учасниками Конкурсу ставиться завдання пошуку кращого високомистецького проекту втілення архітектурно-пластичними засобами пам’ятника Героїв Небесної Сотні.
    3. Для спорудження пам’ятника Героїв Небесної Сотні відповідно до принципу мовчазної згоди вважається погодженою Львівською міською радою земельна ділянка у сквері між просп. Червоної Калини, вул. Сихівською та вул. Зубрівською у м. Львові.
    4. Учасникам Конкурсу необхідно врахувати співмасштабність пам’ятника з існуючою забудовою, благоустроєм прилеглих територій.
    5. Конкурсні пропозиції мають передбачати заходи щодо візуального сприйняття пам’ятника та його огляд з проїжджої частини дороги по вул. Сихівській в напрямку від вул. Зеленої до просп. Червоної Калини та з проїжджої частини дороги по просп. Червоної Калини в напрямках від вул. Вернадського та від вул. Хуторівка до вул. Сихівської.
    6. Пам’ятник рекомендується виконувати з довговічних матеріалів (бронза, граніт, природні камені тощо).
    7. Проекти подаються на Конкурс анонімно під девізом у формі чотиризначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на перших сторінках усіх матеріалів проектів. Інформація про авторів проекту, завірена їх підписами, подається у закритому конверті з девізом.
    8. Конкурсна комісія не розглядає проектів:
    • надісланих або поданих після закінчення встановленого терміну;
    • анонімність яких була свідомо порушена;
    • таких, що не відповідають вимогам Положення та умовам Конкурсу.

Такі проекти можуть бути рішенням Конкурсної комісії допущені до участі у виставці конкурсних проектів з позначкою “Поза Конкурсом”.

    1. Термін проведення Конкурсу:
    • термін подачі конкурсних проектів для участі в Конкурсі – до 17.00 год. 30 квітня 2016 року.
    • Конкурсні проекти у травні 2016 року будуть виставлені для відкритого огляду і громадського обговорення протягом травня 2016 року.
    • Конкурсна комісія оголошує результати Конкурсу – до 15 червня 2016 року.
  1. Склад та вимоги до Конкурсних матеріалів
    1. Для участі в Конкурсі проектні пропозиції щодо спорудження пам’ятника необхідно подавати в такому обсязі:
    • генплан з прилеглою територією (М 1:500);
    • план об’єкту з благоустроєм (М 1:100);
    • розгортки по просп. Червоної Калини, вул. Сихівській, а також з боку вул. Зубрівської та Культурно-освітнього центру ім. О. Довженка (М 1:200);
    • містобудівний (планувальний) макет (М 1:200 ÷ 1:50)
    • візуалізація пам’ятника з прилеглою територією;
    • фасади (М 1:100 ÷ 1:20);
    • макет пам’ятника (М 1:10);
    • модель пам’ятника висотою 100 см;
    • пояснююча записка із визначенням орієнтовної вартості пам’ятника.
    1. Графічні матеріали подаються на планшетах формату А1. Обсяг пояснювальної записки не більше двох сторінок друкованого тексту (формат А4).
    2. Усі написи та друковані матеріали конкурсних проектів виконуються українською мовою.
    3. Конкурсні проекти в обсязі, зазначеному в умовах Конкурсу, мають бути подані за адресою: Львівська обласна історико-просвітницька правозахисна організація “Меморіал імені В. Стуса”, вул. Наливайка 7, м. Львів. Контактний телефон: +38 067 3418981.
    4. Проекти вважаються поданими у встановлені терміни, якщо їх надіслано поштою або подано особисто не пізніше 30 квітня 2016 року. У разі надсилання проекту поштою, його автор повинен повідомити на ту ж адресу дату відправлення і номер поштової квитанції.
  1. Порядок проведення Конкурсу.
    1. Відкритий Конкурс проводиться в один тур.
    2. Конкурс вважається таким, що відбувся, якщо на нього подано не менше трьох конкурсних проектів, а Конкурсна комісія визначила переможця Конкурсу та рекомендувала поданий ним проект для спорудження пам’ятника Героїв Небесної Сотні.
    3. Переможець Конкурсу отримає право на подальше проектування пам’ятника та його виконання в матеріалі.
    4. Якщо переможця Конкурсу не визначено, замовником оголошується новий Конкурс.
    5. Результати Конкурсу будуть оприлюднені у засобах масової інформації.
    6. Проекти, подані для участі в Конкурсі, можуть бути забрані авторами впродовж 10 днів після оголошення підсумків Конкурсу.
    7. Після спливу зазначеного часу Орґанізатор та Замовник конкурсу не мають зобов’язань щодо збереження невитребуваних авторами конкурсних проектів.
    8. Проект, що рекомендований Конкурсною комісією для спорудження пам’ятника Героїв Небесної Сотні, переходить у власність замовника Конкурсу.
  1. Порядок роботи Конкурсної комісії
    1. Склад Конкурсної комісії затверджується замовником Конкурсу
    2. Голова, заступник(и) голови та секретар Конкурсної комісії обираються членами Конкурсної комісії на першому засіданні. Секретар Конкурсної комісії обирається з членів орґанізаційного комітету для побудови пам’ятника Героїв Небесної Сотні у Сихові.
    3. Засідання Конкурсної комісії вважається правочинним, якщо в ньому взяло участь більше половини його складу.
    4. Конкурсна комісія ухвалює рішення шляхом голосування простою більшістю.
    5. Члени Конкурсної комісії участі в Конкурсі не беруть, не консультують учасників Конкурсу та утримуються від публічних заяв, що можуть вплинути на прийняття авторами проектних рішень.
    6. Члени Конкурсної комісії не мають права розголошувати будь-які відомості щодо розгляду проектів і визначення переможця до офіційного оприлюднення рішення комісії щодо підсумків Конкурсу.
    7. З питань проведення Конкурсу звертатися за телефонами;

+38 067 3730530 – Олесь Ворона, +38 067 3418981 – Роман Гунда.

Замовник проведення Конкурсу –

ГО Громадський комітет для вшанування пам’яті українських героїв

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа