Відтепер військово-патріотична гра проводитиметься за новими програмами: «Джура-оборонець», «Джура-десантник», «Джура-прикордонник», «Джура-гвардієць» та «Джура-поліцейський». У проекті бюджету на 2019 рік передбачено збільшення державного фінансування для її проведення.
Брати участь у грі можуть школярі та вихованці закладів позашкільної освіти, члени громадських об’єднань, учасники молодіжних центрів. Об’єднуючись у невеликі групи, вони змагаються у спорті, вчаться взаємодіяти у команді. Під час гри з учасниками, об’єднаними у рої, проводять туристсько-краєзнавчі експедиції та походи, організовують зустрічі з видатними особистостями, зокрема, з членами національно-визвольних змагань, влаштовують перегляди та обговорення тематичних фільмів.
«Ми довго працювали над новим положенням, яке фактично значно розширює спектр впливу гри на розвиток української молоді. Тепер ми можемо працювати з усіма віковими групами і вийти на новий рівень. Воно розмежовує повноваження усіх сторін, залучених до організації гри», – прокоментував рішення Кабінету міністрів Українській Інформаційній Службі директор Центру національного відродження, член Ради з питань національної єдності при президентові України Тарас Рондзістий.
Григорій Жибак, УІС