Неспортивні перегони

surkis&kuchma

Комітет Верховної Ради України з питань молоді та спорту закликав міжнародні федерації скасувати обов’язкові рукостискання та інші привітання на змаганнях і турнірах, що в них беруть участь українські, а також москвинські чи білоруські спортсмени.

Таке враження, що з Місяця прилетіли. Півтора року війни… Нарешті так звані НАРОДНІ депутати схаменулися. Якби не випадок із Ольгою Харлан, то й надалі мовчали б. А були ж до того схожі ситуації з іншими українськими спортсменами, зокрема тенісистами, яких організовані москалями групи так би мовити вболівальників, освистували, вдавалися до інших образ.

На болотах, уже звично, завили. Вчергове. Зокрема, їхній олімпійський чемпіон з біатлону Олександр Тіхонов обурився, бо Московія, мовляв, не веде злочинної війни, прагне миру, спорт має єднати людей і таке інше. Далі цей кацап вдався до образ українців, які є «людьми без мізків» і «скоро їм кінець». Ось такої, просторікує і сам собі перечить. То спорт має єднати людей, то пророкує цілковите знищення українців. «Як можна робити такі безглузді пропозиції?! Ми тисячоліттями віталися, вітали один одного, всі національності. А тепер такий дискомфорт усім влаштували», – заявив цей москаль.

Хто влаштував «дискомфорт» добре відомо. Москвинська фальш уже давно не дивує, але допоки світова спортивна спільнота терпітиме кремлівських терористів. Що то за вибірковість така, одних дискваліфікують, інших допускають до змагань? Давно пора вдатися до більш рішучих дій і прийняти єдине правило для всіх без винятку репрезентантів Московії та Білорусі. Більше того, є міжнародні правоохоронні органи, суди, які мали б реагувати на всі ці заяви-заклики-образи Тіхонова й багатьох інших скажених москалів.

Натомість, Міжнародна федерація спортивної боротьби допустила москаля Олександра Мелехова до чемпіонату світу, що відбуватиметься у вересні в Бєлграді. Цей персонаж відкрито підтримує війну в Україні, робить світлини на фоні сумнозвісної літери «z», відвідує тимчасово окупований Крим. У списках учасників грядучої світової першості Мелехов числиться як нейтральний атлет. Додати нічого, у достойників од світової боротьби вельми дивне трактування нейтральності. А чому б ні? Московія вельми щедро віддячує за прихильність «зеленими-хваленими». І не тільки.

Колишній президент Міжнародної федерації хокею Рене Фазель, знаний як багатолітній підлабузник Московії, дістав російське громадянство. Також йому дали 54 відсотки компанії «Алма Холдинг», яка вирощує яблука. Решта відсотків належать «Волга Груп Агро», що у власності друга Путіна олігарха Генадія Тимченка.

Цей Фазель очолював МФХ 27 років. Він її довічний почесний президент. Упродовж свого головування всіляко потурав москалям, вважає Путіна своїм другом, відмовляється засуджувати агресію Московії в Україні. «Війна не може зменшити мою любов до Росії. Те, що зараз відбувається, не має нічого спільного із спортом», – заявляє цей пройдисвіт.

Також він був проти позбавлення Білорусі права на проведення світової першості 2021 року та підтримує режим Лукашенка. Фазель і нині активно виступає за повернення кацапів і білорусів на міжнародні змагання. Всі ці його діяння, а ще посада консультанта в такій собі Континентальній хокейній лізі, яку фінансує Московія, зумовили супроти нього розслідування, яке розпочала Рада з етики МФХ.

Але що дивуватися чужинцям, якщо в українських очільників спортивних федерацій рильце в москвинському пушку. Сумної слави очільник Української асоціації футболу Андрій Павелко, маєток якого порівнювали з «фільварком» Януковича в Межигір’ї, за свої «діяння» врешті був затриманий правоохоронними органами наприкінці листопада минулого року. Замість арешту, за Павелка була внесена застава 9,9 мільйона гривень. Зробила це така собі УАФ Маркетинг. З якогось дива, у грудні минулого року, заставу за Павлека вніс ще й полтавський адвокат Святослав Болінський. Як він пояснює, вчинив це випадково. Тепер, через суд, він намагається повернути свої 9,9 мільйона гривень. Стало відомо, що ці кошти мають москвинський слід та ще й були предметом вчинення злочину в іншому кримінальному провадженні. Інтереси Павелка в суді представляє такий собі адвокат Бойко, який свого часу захищав Болінського у кримінальному провадженні за статтями про державну зраду та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

Ось такої. Шило в мішку не втаїш. Раптовий перехід Павелка на українську, одягання вишиванки та патріотичні заяви не заслонять його єства. Очевидно, далі дізнаємося більше. Наразі, він перебуватиме в «Бригідках» до 9 жовтня.

Прикро за колишніх відомих футболістів Дем’яненка, Михайличенка, Бєланова, Протасова, яких Павелко «пригрів» в УАФ на масних посадах заступників із заробітною платою понад 100 тисяч гривень і різними надбавками. Нині вони в перших рядах поборників прав свого боса. Дійшли навіть до того, що вважають його еталоном патріота, ворогом Московії і все таке. Прикметно, що й нині їм спілкуватися солов’їною вельми складно. То ж не цураються ворожого «язика», як нещодавно Бєланов у Львові. Так бідолашний перейнявся за долю свого «папи», що перейшов на «радноє», на «язик».

Наразі тріумфує ворог Павелка Григорій Суркіс. Він далі «депутатить» для українського народу, приїжджає з Монако, відвідує футбольні поєдинки національної першості. Як то було в Києві, на матчі «Оболонь» – «Динамо» чи у Львові, де місцевий «Рух» приймав луганську «Зорю». Очевидно, на запрошення свого колеги чи компаньйона Григорія Козловського, який є власником «Руху». Неодмінно поруч із старшим Суркісом є Сергій Льовочкін – проросійський політичний і державний діяч, голова Адміністрації Президента часів Януковича, власник у 2013-2022 роках проросійського телеканалу «Інтер», один із керівників злочинної фракції ОПЗЖ у Верховній Раді. Власне, перелік «заслуг» цієї персони перед Україною можна вельми доповнювати. І що? Та лише абревіатури «ОПЗЖ» позбулися. Та ще обміняли Медведчука на певне число наших героїв. Все інше – без змін. Притаїлися… Чекають. Чи правильніше щодо всіх цих суркісів-льовочкіних сказати: «Ждут». Скитаються «на засланні» в Монако. Там їх багато, на чолі з колишнім «так сказать» президентом Кучмою, що віддав москалям літаки Ту-22М, з яких нині по нас стріляють крилатими ракетами Х101, що вони також дісталися ворогу від Кучми.

Цей персонаж сягнув днями 85-річного віку. Хто тільки не вітав його. Зокрема, з діючих українських політиків. Що лише йому не бажали. Які лише його заслуги із вдячністю не згадували…

Григорій Жибак

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа