Подія відбулася у Гаазі, в рамках міжнародної конференції «ЄС та Східне партнерство».
23 листопада український благодійний освітній проєкт STEM is FEM презентував у Королівстві Нідерланди мистецько-просвітню виставку «Наука – це вона». Експозиція, що розповідає про дванадцятьох видатних українських науковиць, була представлена за підтримки Посольства України в Нідерландах у The Hague Humanity Hub.
«Тема ґендерної рівності, зокрема й у науці, є однаково цікавою як для України, так і для Нідерландів. Нам є ким пишатись у науці, і ми з гордістю презентуємо це світовій спільноті» – наголосила Наталія Коломієць, Тимчасова повірена у справах України в Королівстві Нідерланди.
Виставка складається з двох компонентів. Відомі українські ілюстратори зобразили науковиць на стилізованих портретах. Підписами до них стали твори українських школярок та студенток, які перемогли на всеукраїнському конкурсі. У есе авторки не лише описували життя та науковий шлях героїнь, а й розмірковували щодо ґендерної рівності у науці.
«Я вірю, що героїні виставки стануть взірцем та рольовими моделями для юних дівчат, які планують пов’язати своє життя із наукою. А наш проєкт – прикладом для наслідування освітніми організаціями інших країн. Нідерланди теж мають багато видатних імен серед жінок-вчених, наприклад, Хендрика ван Леувен, дослідниця магнетизму, чи Евелін Кроне, визнана спеціалістка з розвитку мозку», – зауважив ініціатор «Наука – це вона», засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.
Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності».