1 лютого у Львівському палаці мистецтв відбулася Академія з нагоди 95-ї річниці створення ОУН під назвою «Нашою перемогою є перемога наших ідей». До участі запросили істориків, дослідників, народних депутатів.
ОУН найбільше доклалася до того, щоб Україна зараз була вільною і незалежною державою. Це організація, яка виховала покоління борців за незалежність. Якби не було ОУН, Коновальця, Бандери, Шухевича, Стецька та багатьох інших очільників та членів ОУН, мабуть, не було б з зараз тих людей, які гідно захищають Україну і весь світ від московської навали.
У виступі історика Миколи Посівнича, голови ЛОО Центру Національного Відродження ім. С.Бандери, зазначено: «Одними із основних завдань ОУН було збереження і розвиток ідеї національного визволення, підготовка кадрів та створення різного роду громадсько-політичних структур. З утвердженням незалежності багато членів ОУН, які повернулися із заслання, активно долучися до державотворчих процесів та відродили свої структури під керівництвом Зеновія Красівського у формі фасадних структур, політичних партій чи громадських організації. Історія засвідчила, що ОУН залишилася чи єдиною політичною силою, яка репрезентувала українську націю та зуміла очолити її боротьбу за свободу й розбудову незалежної держави. Без жодних сумнів можна назвати ОУН – найуспішнішим політичним проектом в українській історії».
Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета підкреслив: «Для того, щоб українські ідеї перемагали, ми повинні плекати нашу історію, розвивати нашу культуру, боротися за нашу мову, і головне, – ми повинні популяризувати національну пам’ять». За його словами, імена українських націоналістів вписані в історію «золотими літерами» і ми маємо шанувати наших героїв у місцях пам’яті. «Пам’ятати про героїчні дні наших національно-визвольних змагань, тих людей, які своїм життєвим шляхом, своїм чином, своєю боротьбою показали приклад – це наш обов’язок. Тому Меморіально-пошуковий центр «Доля» спільно Центром національного відродження імені С. Бандери започаткували проект «Віртуальний пантеон: місця поховань членів ОУН». Він лише нещодавно стартував, але станом на зараз уже є проведена паспортизація, фотофіксація, опис, вивчення стану поховань членів ОУН. Наразі ми працюємо в межах Львівської області, однак ми знаємо, що такі місця пам’яті є по усьому світу. Тому усі, хто має інформацію про місця поховань оунівців просимо повідомляти нас і ми будемо досліджувати ці постаті та місця їх останнього спочинку», – наголосив Святослав Шеремета.
Виконавчий директор АБН Олег Вітвіцький у доповіді «Антиімперський блок народів на сучасному етапі» зазначив: «Питання майбутнього розподілу московської імперії, зобов’язує нас до рішучих кроків щодо реалізації програмових завдань АБН, які не втратили своєї актуальності під сучасну пору. Україна повинна стати центром підтримки усіх волелюбних народів, які прагнуть реалізувати своє право на національне самовизначення. Для цього варто активізувати роботу Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України, яка, спираючись, в тому числі і на напрацювання наукових конференцій та дискусій, має у найкоротший термін представити концепцію державної політики підтримки поневолених народів. Водночас, як і наші славні попередники, мусимо піднімати питання антиколоніальної боротьби перед урядами та громадськістю всього цивілізованого світу. Українці мають повне право формувати і видозмінювати міжнародний порядок денний у цьому питанні. Гасло “Свобода народам! Свобода людині!” збереже свою суть у тому випадку, коли буде реалізованим у повній мірі!»
Творчу частину урочистої Академії доповнили пісні від хору «Повстанець», ансамблю «Тоніка» народної вокальної студії Вікторії Кирилюк Жовківського центру творчості, Олега Вітвіцького, Данила Остюка.
УІС