На Одещині провели вишкільний табір української дитячої патріотичної гри “Джура”

Козацьке товариство «Чорноморське Гайдамацьке З’єднання» має багаторічний досвід у козацько-лицарському вихованні юнаків та дівчат. Уже вісім років поспіль для них щоліта влаштовують таборування в мальовничій місцевості Південного Поділля. Там в урочищі «Кішевське джерело», неподалік села Кам`яне Савранського району Одеської області й цими днями діяв дитячий козацький військово-патріотичний спортивний табір у рамках програми «Гайдамацька Січ».

1 Емблема військово-патріотичної гри «Джура»

Нинішнього літа це вже був другий заїзд, перший відбувся у червні. Протягом чотирьох діб молоді козачата віком від 10 до 16 років під наглядом старших товаришів організовували функціонування наметового табору, по черзі чергували, готували їжу, слідкували за порядком, в ігровій формі набиралися всебічних знань від інструкторів. Спочатку таборування вихованців, згідно віку, здібностям і основних місць проживання, було поділено на два рої і осавульську службу. З ранку до ночі  молоді джури, завдяки насиченій програмі, максимально продуктивно набиралися знань, працювали з учбовою зброєю.

2 Військові тренування

Цього разу у таборі було 45 дітей, 30 із них – одесити. Що стало своєрідним рекордом і несподіванкою для організаторів, бо раніше їх тут бачили рідко. З кожним разом програма таборування стає все цікавішою і більш наповненою. Нині дітей навчали основам виживання у природних умовах, тактиці ведення бою, вмінню маскуватися, медичній і фізичній підготовці. Наставники читали їм лекції з історії України, козаччини та краєзнавства, історії вогнепальної і холодної зброї, проводили практичні заняття. Лекції чергувалися з козацькими забавами, футболом, найулюбленішою для дітей розвагою – страйкболом.

3 Уроки патріотизму

В цьому році на вишкіл було запрошено особливих гостей: інструкторами з музикознавства виступили всім відомі як в Одесі, так і за її межами, лідер гурту «Друже Музико» Макс Трубніков і кобзар-гайдамака Олекса Губський. Вони майже цілодобово наповнювали атмосферу козацького табору особливою енергетикою української патріотичної пісні.

«Гайдамацька січ» – для дітей і їхніх батьків табір безоплатний. Діяльність його підтримують небайдужі люди: це і ті, хто переказує кошти, і ті, хто допомагає продуктами, і ті, хто читає лекції і проводе практичні заняття. Інструкторами тут працюють волонтери. А щодо всіх чиновників і дозвільно-заборонних служб – то організатори табору не мають з ними справи. Вони самі несуть персональну відповідальність за тих дітей, які перебувають під їхньою опікою.

4 На привалі з піснею під спів бандур

За словами керівника центру патріотичного виховання «Гайдамацька Січ» Вадима Кірова, мета вишколу –  виховання юнаків та дівчат на лицарських звичаях українського козацтва, на засадах національної гідності, самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Усі ці завдання в ході захоплюючої гри «Джура» було виконано на відмінно. До цього отаман «Чорноморського Гайдамацького З’єднання» Сергій Гуцалюк додав, що нинішнього року, в зв’язку з російською агресією, ідея такого патріотичного табору стала особливо актуальною. Немає сумніву, що джури, які пройшли там вишкіл, стануть справжніми патріотами України.

Сергій Горицвіт

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа