У Верховній Раді уже наступного тижня розглянуть законопроєкт про подолання наслідків русифікації. Про це 14 лютого в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
“Я дуже сподіваюся, що наступного тижня закон, який ми умовно називаємо “депушкінізація” буде ухвалений, і це питання буде врегульовано в законодавчому полі”, – сказав він.
Фактично, закон передбачатиме процедуру виведення з реєстру монументів радянського минулого, щоб прибирати їх з публічного простору.
Ткаченко зазначив, що цей закон не впливатиме на рішення певних незалежних інституцій, наприклад, Національної музичної академії імені П.І. Чайковського. За словами міністра, питання щодо назви консерваторії може вирішитися завдяки іншій законній процедурі, яку ініціював МКІП.
Раніше Ткаченко повідомляв, що МКІП вніс пропозицію щодо відмови від імені Чайковського у назві НМАУ.
Також міністр додав, що робота з усунення російських маркерів у просторі України реалізована поки на третину, бо “росіяни і радянська влада розставляли маркери всією країною упродовж десятиліть”.
“Не випадково, що найбільш популярні вулиці в Україні Чкалова, Мічуріна, Пушкіна. Навіщо в якомусь селі, де не було ніколи Пушкіна, вулиця на його честь? Це маркер “великого російського світу”. А маркери – це привід для Кремля захищати той “російський світ”, – сказав Ткаченко.
Водночас активісти розповіли, що демонтаж памʼятника Пушкіну у МКІП обіцяють розглянути на наступному засіданні спеціалізованої комісії.
Джерело: suspilne.media