Музеї навчальних закладів очікує оновлення експозицій, – відбувся семінар для освітян-музейників Полтавщини

1

Цими днями у форматі відеоконференції на платформі Zoom в Полтаві відбувся обласний семінар «Актуальні питання діяльності музеїв при закладах освіти системи Міністерства освіти і науки України». Його організували Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті (УІНП), Департамент освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації, Комунальний заклад „Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради”, Полтавська академія неперервної освіти ім. М. В. Остроградського.

3

До семінару долучилося 150 учасників- керівники музеїв закладів освіти, спеціалісти органів управління освітою, співробітники державних музеїв, науковці закладів вищої освіти, працівники центрів професійного розвитку педпрацівників, музейники з інших областей України. З вітальним словом до учасників звернулися директор згаданої академії Віталій Зелюк, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар та виконувач обов’язків директора облцентру національно-патріотичного виховання, воїн ЗСУ Андрій Півняк. Наголошувалося, що якісний, привабливий, україноцентричний музейний простір навчальних закладів може ефективно сприяти патріотичному вихованню школярів.

4

Олег Пустовгар привернув увагу присутніх до назрілої потреби оновлення музейних експозицій шляхом відмови від старих, ворожих радянських, російських, комуністичних сенсів й наповнення новими краєзнавчими дослідженнями про місцеві події й земляків – борців за незалежність, діячів культури, національного відродження. Відтак закликав вчителів історії, які опікуються шкільними музеями у громадах ретельно вивчити дух і букву не лише декомунізаційного, але й закону «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 ст.». Також привітав учасників семінару із схваленням Верховною Радою не менш важливого закону у сфері національної пам’яті – «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

8

Начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах УІНП, кандидатка філософських наук Олена Охрімчук представила УІНП як центральний орган виконавчої влади, розповіла про освітні проєкти УІНП, виголосила лекцію «Національна пам’ять: що це таке та чому це важливо?».

9

Також у межах семінару відбулася презентація посібника УІНП щодо оновлення змісту експозицій музеїв «Революція в музеї». Авторки посібника: Олена Охрімчук та завідувачка сектора методичної роботи Ганна Байкєніч. Остання завітала на семінар до Полтави, щоб пспілкуватися з освітянами-музейниками краю не лише онлайн, але й «вживу». «Посібник «Революція в музеї» призначений передусім для освітян, які опікуються музеями закладів загальної, позашкільної та професійно-технічної освіти. Фахівці знайдуть методичні рекомендації, які знадобляться під час оновлення експозицій згідно з вимогами українського законодавства»,- розповіла Ганна Байкеніч. За її словами, у посібник УІНП як навчально-методичне видання оприлюднили й низку інформаційних і довідкових матеріалів про Українську революцію 1917– 1921 років та пропозиції з прикладами їх застосування в музейній педагогіці. Скачати посібник можна тут https://bit.ly/3z0BF3U

11

На семінарі висвітлено сучасні практики національно-патріотичного виховання. Зокрема, досвідом поділився керівник військово-історичного музею при Вищому професійному училищі № 7 м. Кременчука Володимир Поляков. Тут зібрано інформацію й світлини про полеглих земляків-Героїв народної російсько-української війни за незалежність, зброя, наприклад, «Джавеліни», інші експонати про війну. Тут діють і волонтерський пункт підтримки ЗСУ, і центр патріотичного виховання юних кременчужан.

12

Музейній роботі у закладах освіти області й впорядкуванню музейної мережі в умовах децентралізації влади присвятили свої виступи заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу „Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради” Євгеній Копилець та методистка цієї установи Юлія Ярошенко.

Олег Пустовгар Віталій Зелюк Ганна Байкеніч Андрій Півняк

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами сайту Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання )

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа