Москалі не можуть пережити поразки від колишнього київського динамівця

origin-2

Після закінчення поєдинку кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, який відбувався у Москві між «Спартаком» та ПАОКом, український оборонець грецького клубу Євген Хачеріді показав москалям щитки із зображенням прапора України.

Люті кацапів нема меж. Їхній депутат Дмитро Свіщов навіть зажадав від Європейської футбольної асоціації покарання для гравця збірної команди України за «провокацію й політичну акцію». Мовляв, не важить, чи хтось попросив Хачеріді вдатися до такого чину. Чи це була його ідея. У Московії колишнього київського «динамівця» вважають невихованим. Саме так! За показ прапора своєї країни.

Із чого все почалося? Взявши гору у домашньому поєдинку – 3:2, греки в Москві домоглися «сухої» нічиєї, яка гарантувала їм вихід до наступного етапу найпрестижнішого континентального клубного турніру. Відразу після фінансового сюрчка арбітра матчу, на емоціях, гравці та тренери ПАОКа підійшли до трибуни із своїми вболівальниками, аплодуючи і дякуючи за підтримку. Фанати «Спартака» всіляко ображали гравців приїжджої команди, вигукували непристойні слова тощо. Найбільше дісталося Євгену Хачеріді, що недивно, бо він захищав кольори «Динамо», врешті, бо він українець. Про цей факт ані депутати Держдуми, ані достойники російського футбольного союзу не згадують. У найкращих своїх традиціях. Оприлюднюють лише те, що вигідне. Ще перед першим поєдинком між цими командами, у Салоніках, один із московських журналістів показав непристойний жест у бік грецьких фанатів. Розпочалася сутичка. Від добрячих стусанів москалів врятували поліцейські. Замість утихомиритися, вони пообіцяли грекам «теплий» прийом у себе. Заявив про це не пересічний уболівальник, а колишній президент «Спартака» Андрій Червиченко. Мовляв, треба ігнорувати біблійний закон – підставити праву щоку, а в Москві «набуцкати» декількох грецьких журналістів, виключно задля паритету. Також цей москаль закликав не вдовольнятися цим, що у Греції покарали своїх фанатів.

У Москві Хачеріді й гадки не мав когось провокувати. Ішов, аплодуючи, до фанатів свого клубу. Тільки після серії образ і лайок вдався до згадуваного жесту. Відомо, що УЄФА, як і ФІФА, давно «пасуться» на кремлівських фінансових хабарах, виконують будь-які побажання Московії. У світлі подій на Мундіалі, коли покарали хорватських гравця та тренера, які у роздягальні присвятили свою перемогу Україні, можна було очікувати санкцій і для Євгена Хачеріді. Очевидно, що жодного правопорушення у чині українського гравця не вбачається. Він продемонстрував амуніцію із національним прапором. Чимало гравців виходять на поле із браслетами у національних кольорах своїх країн, чи після звитяжних матчів беруть у вболівальників прапори, вкриваються чи розмахують ними. Невідомо жодного випадку, щоб когось це обурювало.

Реакція москалів нам повз мешти. Рейтинг Євгена Хачеріді різко пішов угору. Такий вчинок у лігві ворога заслуговує на повагу. Щодо кацапів, то чиє б теля мекало? На Зимовій олімпіаді в Пхенчхані їм, через системне вживання заборонених препаратів, яке прикривалося на державному рівні, заборонили виступати під своїм прапором, не звучав гімн тощо. Та відомі непоодинокі випадки, коли спортсмени чи вболівальники порушували табу. Замість прапора Московії розмахували червоними «стирками» із зображенням Леніна, інших комуністичних символів.

Чи можна порівнювати жовто-блакитні щитки Євгена Хачеріді та футболку із зображенням Путіна, яку продемонстрував декілька років тому гравець московського «Локомотива» Дмитро Тарасов одразу після поєдинку із «Фенербахче». У Туреччині! В часі непростих стосунків між цими країнами. Тоді емоційні турки ніяк не відреагували на путінську пику із підписом «Найввічливіший президент». На скаржилися в УЄФА на цей кричущий неспортивний чин і москалі…

На одному із поєдинків світової першості, яка нещодавно відбувалася в Московії, висів «трикольор», на якому великими літерами було написано «Керч». Українське місто, що в анексованому Кремлем українському півострові Крим. Жодної реакції на цю провокацію не було. Навіть з українського боку. Що, втім, недивно. Ще до початку Мундіалю, коли команди вели боротьбу за право виступу у фінальній частині світової першості, чимало українських футбольних достойників, гравців та інших мудрагелів просторікували про розмежування футболу і політики, про поїздку до Московії, якщо «жовто-сині» здобудуть на це право. Чи, скажімо, могла реагувати на московську «шмату» із написом українського міста УЄФА, на якій клейма ніде поставити? Або один із її очільників – віце-президент Григорій Суркіс, якому, як говорять у нас в Галичині, мало пипоть не виріс, так переймався допомогою москалям в організації та проведенні ЧС-2018?

Провокації москалів годі перечислити. Майже чотири роки тому київське «Динамо» зустрічалося у Румунії із «Стяуа». Ультрас клубу із Бухаресту вивісили московський прапор. Упродовж матчу і після його закінчення не було жодної реакції. З якого дива? Адже московіти навіть не брали участі у матчі. Доволі часто московську символіку можна побачити у Сербії, під час першості та поєдинків команд цієї країни на міжнародній арені. Тут подиву менше. Серби, одні з небагатьох, якщо не єдині, які цілковито підтримують Кремль і його диктатора. На Донбасі проти нас воюють багато найманців, є навіть загін снайперів.

Чин Хачеріді важко підтасувати під якесь покарання. УЄФА все ж відмовилася давати цьому оцінку, не вгледівши жодних неправомірних дій. Натомість, на справі вирішили нагадати про себе інші достойники. Не футбольні, а державні. Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов запропонував подякувати Євгену Хачеріді. Мовляв, у москалів істерика. «Патріотично! Так тримати, козаче!»,– заявив чиновник.

У порівнянні із розкраданням мільйонів під час реконструкції НСК «Олімпійський» чи багато чисельною делегацією із друзів і наближених чиновників, які за державний кошт побували на зимовій Олімпіаді в Кореї, вчинок Євгена Хачеріді не тільки патріотичний, а й взагалі святий! Жданов же, заради піару, і тут сфальшивив. На час його заяви не було ще відомо про ігнорування УЄФА вимог москалів про покарання гравця. Отже, міністр зайвий раз привертав увагу до події, надавав їй лишнього поголосу, що могло зумовити негативні наслідки для гравця збірної України.

Але що бездарам при владі репутація чи кар’єра футболіста, який захищає кольори України?! Свою шкіру треба рятувати. Бодай, у такий спосіб.

Григорій Жибак

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа