З 2001 року і дотепер в Україні активно діє МНК. За цей період громадська організація постійно знаходилася у вирі суспільно-політичних подій та виконувала провідну роль у національно-патріотичному вихованні молоді. Досягнуто багато, але кожен в МНК живе за принципом «рівно опівночі всі заслуги перед Україною обнуляються». Саме це спонукає працювати все більше і більше.
10 лютого МНК відсвяткував чергову річницю, а офіційний збір членства відбувся минулих вихідних.
«Часу на святкування, насправді, немає. Ми працюємо над підготовкою до найбільшої теренової гри України «Гурби-Антонівці», що відбудеться вже чотирнадцятий раз. Також готуємо тренінги з громадської активності «Курс Вільних Людей», а паралельно з тим волонтеримо в мережі «Вільні Люди». Так, наприклад, деякі МНКівці «зустріли» 15-річчя організації на передовій – у поїздці Луганщиною», – говорить Дмитро Жмайло, заступник голови МНК і співкоординатор волонтерської мережі «Вільні Люди».
Тим не менш, 13 і 14 лютого молоді націоналісти зібралися в Києві. У суботу вони урочисто відкрили пам’ятну дошку «хрещеному батьку МНК» Івану Гавдиді. За словами Івана Кішки, голови МНК, дошку планували встановити ще у 2013 році, але… Проте, тепер на будівлі Центру національного відродження, який очолював Гавдида, встановлено інформаційну табличку з відомостями про нього.
«Кожен перехожий зможе дізнатися, ким був Іван Гавдида. Ми створили мультимедійну сторінку, спрямовану на молодь, яка інформує про його життя та діяльність. Розуміючи, що сучасна людина має смартфон, ми розмістили на дошці qr–код, просканувавши який, потрапляєш на вищезгадану сторінку», – пояснює Іван Кішка, голова МНК.
Після відкриття пам’ятної дошки, присутніх запросили заслухати звіт про діяльність МНК за всі роки діяльності. Опрацювавши наявні джерела, вдалося зібрати статистичні дані та факти про життя організації майже з дня її заснування і дотепер.
«МНК реалізував 1 885 проектів та ініціатив, а учасниками заходів стало понад 35 000 осіб», – зазначила Соломія Фаріон, Голова Секретаріату МНК. Вона також додала, що буде розроблено інфографіку за зібраними даними.
Детальніший звіт керівництво МНК представило членству організації у Сухолуччі (Вишгородський р-н), де відбулося святкування.
«Надзвичайно приємно бачити, що МНК розвивається. З року в рік я бачу все нові й нові обличчя, людей, що асоціюють себе з МНК. Разом ми змінюємо Україну, як би пафосно це не звучало», – поділився своїми враженнями Тарас Давидюк, член МНК та доброволець батальйону «Миротворець».
Переглянути мультимедійну сторінку з історією Молодіжного Націоналістичного Конгресу можна за адресою: mnk.org.ua/history
Інформцентр МНК