Лише 40 % жінок, які зазнали насильства, звертаються по допомогу до офіційних установ

nasylstvo

З початком повномасштабної війни, ризики прояву гендерно зумовленого насильства проти жінок і дівчат, зокрема домашнього насильства, що є однією з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, зросли в рази.

Ситуація загострюється ще й через те, що жінки й дівчата часто можуть помилково вважати, що шукати допомоги та боротися з домашнім або гендерним насильством зараз «не на часі». Однак війна не скасовує потребу протидіяти насильству, а також говорити про ці проблеми на весь голос. За даними ООН Жінки, лише 40% жінок, які зазнали насильства, звертаються за допомогою до офіційних установ.

На думку Ецуко Іноуе, Міжнародної програмної керівниці із запобігання сексуальній експлуатації та нарузі, координаторки з гендерних питань Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, проблема полягає в тому, що часто жінки не ідентифікують сигнали насильства або бояться чи соромляться про нього розказати. Однак зараз саме час перестати мовчати про це і сказати категоричне «ні» домашньому та гендерно зумовленому насильству. «Не замовчуй насильство!» – саме так звучить один із меседжів Міжнародної організації з міграції у межах 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства.

То ж що таке гендерно зумовлене насильство? Які сигнали свідчать про те, що ви зазнали насильства? Чому насильство не варто замовчувати і де шукати допомогу? Відповіді на ці та інші важливі запитання – у матеріалі, підготовленому Міжнародною організацією з міграції.

Зазначимо, що 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» – це щорічна міжнародна кампанія, до якої щорічно долучається Міжнародна організація з міграції (МОМ). Кампанія розпочалася 25 листопада – у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та дівчат, а закінчується 10 грудня, у День прав людини.  Тому що світ без насильства – це повага до людини і визнання її прав.

Кампанія проводиться з метою привернення уваги до проблем насильства в сім’ях, гендерно зумовленого насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Крім того, для заохочення людей в Україні робити малі кроки, щоб змінити поведінку та соціальні норми, що увічнюють гендерну нерівність і дискримінацію.

Цьогоріч кампанія МОМ охоплює ще й найбільш уразливі до гендерно зумовленого насильства групи населення, які нерідко залишаються поза увагою, зокрема чоловіків і хлопчиків та людей з інвалідністю.

Джерело: stratcomua.org

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа