Львівське радіо запрошує на подію: Три дні радіостанції імені полковника Євгена Коновальця”

june30-80

Три дні радіостанції імені полковника Євгена Коновальця”: презентація фотовиставки, міні-фільму та погашення унікальної марки.
Львівське радіо запрошує на подію
До дня проголошення Акту відновлення Української Держави, 30 червня у приміщенні міждисциплінарного культурного простору “Радіогараж” відбудеться презентація виставки, міні-фільму та погашення унікальної марки “Три дні радіостанції імені полковника Євгена Коновальця”.
“Ця славна сторінка визвольних змагань за відновлення української державності розгорталась впродовж 30 червня – 2 липня 1941 року в будівлі нинішнього ЛКП «Львівське радіо» і є невід’ємною частиною його історії. Організація і проведення цієї події, без сумніву, закриє одну з білих плям в історії Львова і України. Оскільки дотепер діяльність радіостанції була малодосліджена”, – зазначають організатори.
У міні-фільмі ви зможете побачити фотографії працівників радіостанції імені полк. Євгена Коновальця, а також почути одну із програм диктора Зенона Тарнавського “Українська година”, яка виходила у Детройті у 1950-х роках.
Окрім того, відбудеться погашення унікальної марки «Три дні радіостанції імені полк. Євгена Коновальця».
Коли: 30 червня 2023 року
Початок: о 13 годині
Де: приміщенні “Радіогаражу” на вулиці Князя Романа, 6.
Для довідки:
Радіостанція ім. полковника Євгена Коновальця сповістила світові про Акт відновлення Української держави. Його проголосили у Львові 30 червня 1941 року Національні збори в будинку «Просвіти» біля 20-ї години, і того ж дня звістка пролунала в ефірі.
Напередодні націоналісти захопили ключові об’єкти львівської інфраструктури та взяли під контроль місцеву радіостанцію. Тут постала радіостанція ім. полк. Є. Коновальця. Її директор Ярослав Старух та диктори Зенон Тарнавський і Юліан Савицький цілодобово зачитували рішення зборів та текст Акту. Звучали інформаційні та пропагандистські передачі. Сигнал ловили на Закарпатті, Буковині, Волині та інших територіях. Уже 2 липня гестапо арештувало співробітників та закрило радіостанцію.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа