Ліквідацію російської імперії запущено

10 лютого у Києві пройшли 11 Бандерівські читання. Цьогоріч захід, організований Недержавним аналітичним центром «Українські Студії Стратегічних Досліджень», присвячений темі «Ліквідація російської імперії», проходив у новому форматі в декілька етапів.

Традиційно перед основним заходом було проведено конкурс есе для молоді «Світ без Росії: нові виклики та перспективи». Призовий фонд сформували бійці 5-ої окремої штурмової Київської бригади. На конкурс подали роботи 104 науковці, студенти, учасники бойових дій та політологи з усіх куточків України. Найкращі 7 робіт опубліковано у книзі «Ліквідація російської імперії». Переможцями конкурсу стали Іван Янюк (І місце), Ольга Рибак (ІІ місце) і Михайло Александров (ІІІ місце).

9 лютого у Музеї Революції Гідності відбулася експертна дискусія та відзначення переможців конкурсу.

Під час виступів та дискусії «Світ без Росії» розглянули загальний стан Росії через оцінку її крихкості та сценарії роботи з постросійським простором. Водночас проаналізували питання загальної кризи імперії, системи гноблення поневолених Москвою націй та їхньої боротьби за свободу в минулому та сьогоденні.

Основними темами для розгляду були:

«Розвал російської імперії – запорука української перемоги», «Чому тільки розвал Росії на десятки малих держав є запорукою української перемоги і тривалого миру в Європі?»

Дискусію вели науковий редактор книги «Ліквідація російської імперії» кандидат політичних наук Юрій Олійник та менеджер НАЦ «УССД» Тетяна Бойко.

Юрій Сиротюк привітав переможців конкурсу і анонсував новий проект по дослідженню і «розбиранню на молекули» Росії.

Слово мали виконавчий директор Антиімперського Блоку Народів, кандидат історичних наук Олег Вітвіцький, кандидат історичних наук, викладач НаУКМА Михайло Кублій, кореспондент Інформаційного агентства МОУ «АрміяInform», дослідник башкирського руху Євген Букет та в.о. Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

Переможці конкурсу отримали призи та подарунки від ОУН (б) і Книгарні бандерівців.

Також підготовлене видання «Ліквідація російської імперії», авторами якої стали дослідники імперського простору і поневолених Москвою народів, політологи та військовослужбовці. Книга вперше масовим тиражем вийшла українською та англійською мовами.

Автори книги учасники бандерівських читань вважають, що розпад Росії неминучий, а відтак аналізують кризу імперії через призму деструкції держави та формування failed state, проблеми з демографією, економічні негаразди. Також розглядаються перспективи визволення поневолених націй та глобальні наслідки розвалу Росії для світу. Автори доходять висновку, що лише знищення імперії є запорукою української перемоги.

Окремим розділом до книги увійшли витяги з праць українських мислителів початку 20 століття Дмитра Донцова, Юрія Липи, Євгена Маланюка, Степана Бандери та Ярослава Стецька, присвячені темі Росії та боротьби поневолених народів.

У своїй статті «Розпад Росії неминучий» організатор Бандерівських читань молодший сержант гранатометник 5 окремої Київської штурмової бригади Юрій Сиротюк зазначив: «Незворотна ліквідація Росії запущена. Будь-які спроби зупинити цей процес, особливо ззовні, лише затягуватимуть агонію та посилюватимуть гостроту перебігу процесу. Росія ізольована, загнана в геополітичну безвихідь та приречена. Дивно, що неприродна форма політичного устрою та правління, яка декларує свої імперські посягання та є неприйнятним політичним утворенням для світового геополітичного ландшафту, змогла так довго проіснувати. Колоніальні імперії приречені на смерть… Логіка і закони історичного процесу кажуть: ця держава неприродна й неспроможна. Шансів її виправити немає. Лише військова поразка з одночасним проголошенням права корінних народів на незалежність і швидкою реалізацією цього права є єдиним способом виправити цю історичну помилку».

Організатори заходу планують провести презентації книги серед широкого загалу, планується експертне обговорення теми розвалу Росії за участю іноземних дипломатів та презентації англомовного видання у європейських столицях. Метою проекту є формування в інформаційному просторі ідеї про скінченність та крихкість Росії та стимулювання активних процесів знищення імперії через посилення антимосковських настроїв серед поневолених Росією народів.

Центральний захід бандерівських читань традиційно пройшов у столиці воюючої України Києві в оновленому форматі з відео-трансляцією на сторінці НАЦ «УССД» та на «5 каналі».

Учасниками дискусії стали потужні дослідники російського простору та фіно-угорських ідентичностей: Ростислав Мартинюк, Юрій Сиротюк, Юрій Олійник, політолог-міжнародник, кандидат політичних наук, Олександр Чупак, фінансовий аналітик.

Родзинкою цьогорічного заходу стала участь у Бандерівських читаннях Януша Бугайського, старшого наукового співробітника Джеймстаунського фонду у Вашингтоні, голови програми вивчення Південної та Центральної Європи в Інституті дипломатичної служби Державного департаменту США, автора бестселера «Неспроможна держава. Інструкція з розшматування Росії».

«Розміри Росії, здобуті століттями імперських завоювань і колонізації, – це фундаментальна структурна слабкість. Замість побудови стабільної, правової і продуктивної держави, усі російські режими зосереджували увагу на розширенні меж Московії і поневоленні різноманітних регіонів і народностей у межах кордонів імперії», – наголошує Януш Бугайський.

Він також переконаний, що Росія не може виграти війну проти України: «Я вірю, що режим вичерпає свою могутність, утримуючи країну від розвалу. Внутрішній тиск буде наростати. Ми побачимо боротьбу між Кремлем і його опонентами в армії та у спецслужбах. Між націоналістичними та імперськими групами, що ворогують. Між Москвою і кількома невдоволеними республіками, навіть регіонами, населеними «русскімі». Ми вже бачили це під час бунту Прігожина минулого літа. А також на прикладах смертей олігархів і високих чиновників, частих армійських чисток, перестановок і відкритих суперечок у військових структурах».

Серед обговорених проблем дискусії: Як переконати цивілізований світ, що простір, який зараз зветься Росією, можна переформатувати по-іншому? Себто допустити нарешті розвал імперії зла та сприяти створенню нових національних держав на теренах постросії. Які країни мають проявити більше активного зацікавлення у фрагментації Росії та якою є їхня вигода в тому? Чи вдасться певним національним республікам Росії (а в майбутньому – державам) отримати кураторство великих впливових країн, таких як Туреччина, Японія, Іран? І чи зможе Київ сформувати нові осі впливу між постросією та цивілізованим світом?

Бандерівські читання стали народним заходом. Сотні українців доклалися фінансово і організаційно, щоб подія відбулася.

Партнерами проекту стали: Антиімперський Блок Народів, гранатометний взвод роти вогневої підтримки 5-ї окремої штурмової Київської  бригади ЗСУ, «5 канал», Українська Видавнича Справа, Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини, «Армія Inform», мілітарний проект «Хлопці з лісу», торгова марка концептуального одягу «Ґwear», крафтова майстерня текстів та дизайну «Текстура», Sonyachna photo/video.

НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» у 2024 році проведе низку дослідницьких проектів щодо розвалу Росії та національних інтересів України у світі.

Тему ліквідації російської імперії запущено. Очевидно, що крапку в цій історії поставить українська армія. Але мету визначено.

Прес-служба НАЦ «УССД»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа