Лікарі Запоріжжя вчилися надавати допомогу за екстремальних умов

Курс “Підтримка життя під час травми”, що тривав з 24 по 29 січня на базі Запорізької медичної академії післядипломної освіти, мав на меті підвищити продуктивність та якість медичної допомоги в ситуації високого ризику через навчання лікарів відповідно до кращих світових практик і підходів до роботи з травмою. 

1.2c83a3f9e8b94334b0a90b4e7721c11e

24 січня в приміщенні Запорізької медичної академії післядипломної освіти зібралася команда лікарів міста. Більшість з них очікували стандартних курсів підвищення кваліфікації, коли дні тягнуться довго й особливої новизни не несуть. Та все змінилося вже першого дня навчання.

Навчати запорізький лікарів приїхала команда досвідчених інструкторів. Це інструктори «Захисту Патріотів», троє українських лікарів, які самі свого часу були студентами курсу й були відібрані до команди викладачів, та четверо їхніх іноземних колег. Це лікарі та парамедики, які мають багаторічний досвід служби в армії та практики в медичних установах Великобританії та США. Вже тільки цей факт змусив учасників переглянути своє ставлення до навчання.

Хоч під час курсу і проводилися традиційного формату лекційні заняття, усі вони супроводжувалися наочними прикладами, а опісля практичними станціями. Практику відпрацьовують в командах, коли на 1 інструктора припадає 4 студенти. У допомозі стають манекени, відповідні апарати та медичне обладнання.

“Студентка” курсу Еліна Зимненко, анестезіолог за фахом, коментує: “Курс змінив уявлення як треба діяти, а як не треба. Ми бачимо, що нам є над чим працювати, хоч інструктори ніколи не сказали нам кривого слова, а навпаки з повагою ставилися до нас як до практикуючих лікарів. Більше б лекцій! Ми навіть не помічали як летить час”.

11.40b2004af82d49b918a92fdf0071f8e1

222.40b2004af82d49b918a92fdf0071f8e1

333.8de1850a39b73711275b05d158569cdb

Інструктор курсу, військовий хірург-травматолог з США Блейк Вандерлан зазначає: “Всі інструктори в Америці пройшли той самий курс та ще тренінги, що вищі за рівнем підготовки. Курс “Підтримка життя підчас травми” надає первинні навички. Найвищий рівень програми — це рівень катастрофи. Такі умови ми створюємо нашим студентам під час здачі іспиту”.

Отже, завершується курс так: лікарі в максимально наближених до реальності умовах надають допомогу “пораненим”, роль яких грають загримовані актори — цього разу це студенти Запорізького державного медичного університету. За легендою в лабораторії стався вибух. Повсюди дим, крики, кров та благання про допомогу. Лікарі поспішають на місце події, де надають невідкладну допомогу постраждалим та транспортують їх до імпровізованого госпіталю, тут їм продовжують надавати допомогу.

Про те, як це було, розповідає студент-актор Дмитро Тимофієв: “Перед нами стояло  вельми цікаве завдання. Ми мали грати роль “поранених”  різної важкості — від звичайної істерії до перелому основи черепа та відкритих переломів кінцівок. “Акторам” наклали професійний грим. Упродовж симуляції лікарі надавали допомогу “пораненим” згідно зі стандартами, яким вчились упродовж 5 днів занять”.

Медичний директор Захисту Патріотів та інструктор курсу Олесь Гаращук пояснює: “Цей курс розрахований безпосередньо на тих лікарів, які стикаються з травмою у примймальних відділеннях своїх лікарень. Ми даємо їм більш строгі, красиві, стрункіші алгоритми роботи із травмою, даємо певні нові підходи до роботи із травмованими пацієнтами.”

Одним із ключових аспектів курсу — це робота в команді. Всіх учасників ділять на групи таким чином, щоби в кожній були присутні лікарі усіх спеціалізацій — травматологи, ортопеди, хірурги, нейрохірурги, анестезіологи. Це робиться для того, щоби навчити кожного з них проводити повне обстеження і визначити потреби пацієнта незалежно від фаху.

173513.8de1850a39b73711275b05d158569cdb

24-29.01 UTLS.31d90abf4d0ac981daca9d78d95a774e

173525.31d90abf4d0ac981daca9d78d95a774e

Протягом 6 днів навчань українські лікарі опанували уніфіковані підходи до роботи з травмою, що базуються на активній командній роботі та дають можливість зосередитися на лікуванні, більш ефективно вживати заходів по порятунку життя та акумулювати життєво необхідні ресурси.

Курс більш ніж справдив усі очікування. Такий об’єм надання невідкладної допомоги зобов’язані знати всі лікарі!” — говорить учасниця курсу Наталія Луценко, за спеціальністю акушер-гінеколог. Вона також відмітила роботу інструкторів, їхню уважність і відкритість, повну віддачу процесу навчання, а також якісну роботу перекладачів, що значно покращує комунікацію між лекторами та учасниками.

Як зазначають самі учасники, якби хоч половина українських лікарів пройшла подібні навчання, то кількість жертв від різного роду аварій, ДТП, надзвичайних ситуацій, у десятки разів зменшилася б. Усі з них успішно пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати.

Джерело: отримано з пошти [email protected]

 

 

 

 

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа