28 травня в Каневі, в музеї Тараса Шевченка на Чернечій горі відбулось виїзне засідання колегії Міністерства молоді та спорту України, присвячене основним засадам молодіжної політики та національно-патріотичному вихованню. На колегію були запрошені представники громадських організацій, які діють у сфері роботи з молоддю або займаються патріотичним вихованням громадян на українських засадах. Разом з делегатами від НСОУ Пласт і Молодіжного націоналістичного конгресу у засіданні участь взяли Тарас Рондзістий, директор Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження» та Анатолій Грива, голова ГО «Молодіжний Клуб Джура». Програма виїзної колегії була насичена різноплановими заходами, а тому робота учасників була досить жорстко регламентована. Тим не менш виступи народних депутатів України не обмежували в часі.
Після запланованих доповідей керівництва Міністерства молоді та спорту України та виступів господарів терену, на якому проходив форум чиновників, народний депутат Іван Крулько, наголосивши на принципі «жодного рішення про молодь без молоді», розповів про поточні плани законодавців щодо вдосконалення правового поля діяльності молодіжних інститутів та перспективи розвитку молодіжної політики в державі.
Наступним виступив народний депутат Олег Петренко, який як представник Черкащини у парламенті та голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відзначив позитивну роль Міністерства молоді та спорту у справі формування єдиної державної політики у сфері національно-патріотичного виховання. Крім того він передав вітання від Міжфракційного депутатського об’єднання «За національно-патріотичне виховання» і висвітлив позицію колег у справі покращення стану патріотично-виховної роботи. Зокрема у виступі стверджувалося, що «відсутність єдиної політики, єдиної державної системи і єдиного центру управління системою патріотичного виховання довгий час сприяли, що в одній частині України виховувались українські патріоти, а в іншій – «тітушки» і сепаратисти»
Об’єднання народних депутатів відзначило позитивні зрушення у справі формування єдиної державної політики, а саме: «плекання української молоді в українському патріотичному дусі стало головним питанням діяльності найвищих державних чинників. Робота в Адміністрації президента над Стратегією, в Міністерстві молоді над Загальнодержавною програмою національно-патріотичного виховання громадян на 2016-2020 роки, взаємодія у цьому напрямку з Міністерством освіти і науки, і нарешті створення у Верховній Раді України Міжфракційного депутатського об’єднання «За національно-патріотичне виховання» є свідченням творення в Україні єдиної комплексної системи національно-патріотичного виховання».
Народним депутатом Олегом Петренком були відзначені особисте сприяння Міністром Ігорем Ждановим та підтримка Міністерством Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка має дуже високий патріотично виховний потенціал». Водночас законодавець звернув увагу, що «українська вдача завжди творити щось своє, свідомо і несвідомо, сприяє ворогам України, які ініціюють все нові і нові військово-патріотичні ігри з метою дезорієнтувати відповідальних за виховну роботу та розпорошити і без того скромні фінансові і кадрові ресурси в державі.» В той час, як «робота з підготовки ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), показала, що навіть один такий захід потребує не тільки скоординованої взаємодії двох міністерств, а консолідації значних зусиль і ресурсів багатьох інших відомств, установ і громадських організацій, щоби максимально охопити національно-патріотичним вихованням дитячу і молодіжну аудиторію по всій Україні»
Також об’єднання депутатів «За національно-патріотичне виховання» стурбоване дефіцитом виховних кадрів, без яких кардинальне покращення національно-патріотичного виховання в системі освіти неможливе. З метою сприяти підготовці фахівців, а саме: з організації патріотично-виховної роботи, волонтерів-організаторів гри та виховників з козацької педагогіки, головою об’єднання, народним депутатом Ігорем Артюшенком в лютому цього року було надіслано листа в Міністерство молоді та спорту України з пропозицією підтримати проведення Всеукраїнського вишколу виховників-впорядників системи козацько-лицарського виховання «Гетьманський Батурин» та Форуму громадських активістів з національно-патріотичного виховання в Києві.
У своєму виступі Олег Петренко подякував за позитивне рішення Міністерства щодо вишкільного таборування в Батурині та висловив надію, що осінній дводенний захід в Українському Домі, який на даний час прибрав назву Форум українських патріотичних справ, також відбудеться за підтримки молодіжного відомства.
Враховуючи завершення підготовчого етапу роботи над законопроектом «Про освіту», депутати об’єднання визнали створення центрів патріотичного виховання зі статусом навчальних позашкільних закладів необґрунтованим. У зв’язку з тим, що окремі депутати знов мусують цю тему, міжфракційне об’єднання «За національно-патріотичне виховання» сприятиме прийняттю законів щодо врегулювання діяльності молодіжних центрів. Ці законопроекти вже довгий час є на розгляді у Верховній Раді. Прийняття законів щодо упорядкування діяльності молодіжних центрів дасть нові можливості у справі розбудови мережі центрів молодіжної активності.
На завершення Олег Петренко висловив впевненість, що спільними зусиллями державних чинників і громадськості, озброєних єдиним стратегічним баченням та організованих в одну систему, вдасться забезпечити національно-патріотичному новий якісний рівень. Він побажав успіху всім учасникам зібрання.
Друга частина засідання колегії була присвячена спортивним справам, по завершенню розгляду яких була прийнята відповідна резолюція. Після засідання учасники відвідали на березі Канівського моря молодіжний табір Управління молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації Цим заходом програма виїзного засідання була завершена і натхненні учасники поспішили до своїх домівок реалізовувати отримані директиви, доручення та прийняті на колегії рішення.
Українська Інформаційна Служба