Ініціативу щодо встановлення Дня Героїв підтримано на урядовому рівні

ДеньГероїв

Ініціатива Організації Українських Націоналістів (бандерівців) про встановлення Дня Героїв, як державного свята, вийшла на завершальний етап. Питання проходить експертизу на урядовому рівні, зокрема у Міністерстві у справах ветеранів України.

Як вже повідомляла УІС, у Верховній Раді України було підтримано депутатський запит народного депутата України Ярослава Юрчишина “Щодо встановлення Дня Героїв”. За дорученям Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у Міністерстві у справах ветеранів України розглянули та проаналізували наявні пропозиції з цього питання і рекомендували підтримати ініціативу щодо встановлення 23 травня Дня Героїв України.

Відповідь на депутатський запит надійшла за підписом Міністра Юлії Лапутіної. У документі, зокрема, йдеться: “Від початку російської агресії і українські військовослужбовці, і добровольці, і цивільні громадяни неодноразово демонстрували свою відвагу, мужність у боротьбі з ворогом, чимало з них проявили особистий героїзм. Їхні вчинки мають стати взірцем для усього українського народу та є важливим прикладом для виховання майбутніх поколінь. Одним із ефективних шляхів належного вшанування та популяризації усіх, хто відстоював і відстоює незалежність України є встановлення спеціального святкового дня, який буде відзначатись щорічно на загальнодержавному рівні. З метою сприяння утвердженню української національної ідентичності, підтримуємо пропозицію щодо встановлення в Україні Дня Героїв 23 травня”.

Такому рішенню урядовців сприяла, також, кампанія громадських звернень, яку започаткував Центр Національного Відродження ім. Степана Бандери. Зокрема, своє звернення до керівництва держави направила Спілка Української Молоді в Україні. “Українська військова традиція об’єднує покоління воїнів, чиї подвиги надихають до боротьби, – наголошується у документі. – Такі видатні постаті, як Євген Коновалець, Микола Міхновський та Симон Петлюра, поєднали учасників боротьби за незалежність та соборність: учасників національно-визвольної боротьби 1917-1921 років, 40-50-их років та воїнів і Героїв сучасності”.

До кампанії громадських звернень активно долучились і представники українських об’єднань за кордоном. Наприклад, на ім’я Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля було надіслано звернення від Голови Християнського Товариства Українців в Італії Олеся Городецького. У документі засвідчено про підтримку українською діаспорою в Італії ідеї встановлення Дня Героїв на офіційному рівні. “Особливого значення набув День Героїв з початком широкомасштабного вторгнення російського агресора в Україну. Він є знаним та шанованим у Збройних Силах України, які героїчною жертвою крові дають відсіч ворогові”, – підкреслюють автори звернення.

Зважаючи на аргументовану громадську та інформаційну кампанії, рішення місцевих рад та звернення народних депутатів України, у висновку Міністерства у справах ветеранів України наголошується про те, що заснування Дня Героїв може стати важливим кроком у реалізації окресленої Президентом України Володимиром Зеленським, у промові у Верховній Раді України з нагоди Дня Конституції 28 червня 2023 року, політики Героїв, як невід’ємної складової української державницької доктрини.

Українська Інформаційна Служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа