«Джура»: шлях з 2023-го у 2024-й рік

Dzura-logo

2023 рік залишив свої, а вже новий 2024 рік несе нові виклики у сфері національно-патріотичного виховання, які стосуються, зокрема, розвитку гри «Джура».
Імплементація Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» непокоїть джурівських активістів наскільки засади сприятимуть їхній подальшій праці. Чи в умовах нав’язаної ворогом «війни на виснаження» заходи з розвитку гри «Джура» матимуть фінансову підтримку держави, принаймні, як це передбачалось Державною цільовою соціальною програмою національно-патріотичного виховання на період до 2025 року? Чи нова державна програма фінансування заходів з утвердження української національної та громадянської ідентичності передбачатиме і в якому розмірі кошти на розвиток гри «Джура»?
Ці питання ще у 2023 році викликали неспокій, а поява у січні 2024 року нового проекту «Всеукраїнські змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» його посилила. При цьому ні метою, ні завданнями проект фізичного розвитку молодої людини не загрожує грі «Джура». Але якщо задекларовані масштаби нового проекту щодо залучення учасників, організаторів та задоволення потреби в коштах з місцевого та державного бюджетів призведуть до ускладнення або відмови у сприянні в організації і проведенні Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), то можливі небажані висновки окремих чиновників на кшталт виконання грою своєї ролі і доцільності її згортання. І хоча завершення проекту «Всеукраїнські змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» чітко окреслено червень 2024 року, бажано не допустити спекуляцій на тему заміни одного проекту іншим.
Адже важко передбачити справжню мету благих намірів, коли йде постійна боротьба за Українську Державу та збереження Української Нації з таким ворогом як російська імперія. Також важко виявити, яку личину матиме кожного разу «рускій мір» щоби, якщо не накинути свої цінності, то зруйнувати українські або не дати їм відродитись.
В цьому контексті пригадую, як впроваджувалася ідея Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю української військово-патріотичної пісні, початкова назва якого була «За Україну, за її волю». Приємно, що спільними зусиллями фестиваль, вже під назвою «Сурми Звитяги», не тільки з’явився на світ, а й живе майже 25 років. Та однією з причин його появи було бажання не дати «рускому міру» через «Таврійські ігри» опановувати українську молодь, бо боляче було спостерігати, як надзвичайний спалах української пісенної ідентичності, що відбувся у 1989 році в Чернівцях під час фестивалю «Червона рута», вже в часи незалежності України гасився прихильниками «какая разніца» через всебічну підтримку проекту «Таврійські ігри». До речі зовсім недавно дізнався, що ще у 1991 році, коли після Запоріжжя «Червона рута» нібито знову мала повернутися до Чернівців, Назарій Яремчук також висловлював думку розвинути на фестивалі й дитячу та юнацьку пісню.
Моє ж обережне ставлення до супер грандіозних спортивних проектів в школі викликане тим, що більше 20 років тому реалізація одного масштабного спортивного проекту загрожувала ледь не перетворенням вислову барона П’єра де Кубертена “О спорт, ти – мир!” на банальне «О спорт – ти … руський мір». Хоча це було давно, але й нині не гріх дмухнути на холодне. https://www.bbc.com/…/04/printable/040405_footbal_lessons
Отже незалежно від появи нових викликів гра “Джура” продовжується, адже має головний ресурс – це люди, які нею живуть. Приємно бачити що цей ресурс щороку зростає.
Щодо можливостей розвитку “Джури” у 2024 році на всеукраїнському рівні, то вони стануть більш зрозумілими і ясними після затвердження Календарного плану заходів Мінмолодьспорту щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2024 рік . Тим не менш це не позбавляє можливості проводити заходи на обласному і місцевому рівнях та продовжувати активну волонтерську діяльність у справі підтримки ЗСУ. Бажаю всім успіхів! Слава Україні!
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа