Дитячий конкурс патріотичної пісні “Сурми Звитяги” живе, незважаючи на політику

У Львівському національному театрі опери та балету ім Соломії Крушельницької відбулося урочисте нагородження переможців фестивалю та заключний гала-концерт. Церемонію нагородження у фойє театру супроводжував фанфарими та бадьорими українськими маршами володар гран-прі цьогорічного фестивалю – духовий оркестр «Львівські фанфари».

Відзнаки отримали 120 переможців у різних номінаціях. Серед призів – мистецькі вироби зі скла, металу та кераміки, грамоти та книжки. Відзнаки переможцям вручали представники організацій та установ, які долучилися до проведення фестивалю: секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, заступник голоови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, представник «Зарваницької громадської ініціативи» Олесь Старовойт, голова правління благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, голова обласної «Просвіти» Ярослав Пітко, члени журі фестивалю.

Відбіркові тури фестивалю в селах, містах, районах та областях розпочалися ще 15 жовтня. Цьогоріч переможцями в різних номінаціях стали представники Вінничини, Хмельниччини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Волині та Львівщини.

Після закінчення нагородження найпрестижніша оперна сцена країни завирувала калейдоскопом барв, юних натхненних обличь, чудових національних строїв, запальної патріотичної пісні та музики, вогнистих українських танців. Один за одним перед вщерть наповненим захопленими глядачами залом проходили солісти та художні колективи. Бурхливі емоції та оівації викликали виступи лауреата гран-прі конкурсу духового оркестру «Львівські фанфари» Львівської дитячої школи мистецтв № 5 під батутою Андріяна Леськіва, вокального ансамблю «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, зразкового художнього колективу «Перлини Поділля» із Хмельницька, вокального тріо «Квітка-душа» з Івано-Франківська», ансамблю «Багаття з Червонограда», рок-гурту «Цвіт життя» з смт. Красне Буського району, зразкової школи-студій сучасного танцю «Акверіас» зі Львова та багатьох інших виконавців.

Стоячи, бурхливими оваціями публіка підтримала фінал концерту «Сурми звитяги кличуть до єдності нас» у виконанні вихованців студії «Острів дитинства» під керівництвом ведучого, багаторазового лауреата фестивалю Сергія Котовського та всіх учасників концерту.

Характерною ознакою цьогорічного гала-концерту було розмаїття художніх форм і стилів – від традиційного акапельного виконання до рок-композицій та модерн-балету, чудові сценічні костюми, унікальне художньо-світлове оформлення сцени, виконане народним художником України Тадеєм Риндзаком та заслуженим художником України Михайлом Риндзаком.

Довідка:

Фестиваль “Сурми звитяги” вперше був організований 13 років тому як захід для патріотичного виховання дітей та молоді. Донині у цьому пісенному конкурсі діти з усіх регіонів України оспівують національно-визвольну боротьбу українців.

Фестиваль є унікальний тим, що заохочує молодь до плекання мистецької спадщини січових стрільців, вояків УГА, бійців революційного підпілля ОУН та УПА, а також до творення сучасного українського патріотичного мистецтва.

У відбіркових турах фестивалю тільки на Львівщині щороку бере участь приблизно 10–15 тисяч осіб. Обласні фестивалі проводять Тернопіль, Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Хмельницький. Переможцями чи лауреатами були представники фактично всіх куточків України – Кривого Рогу, Дніпропетровська, Сєверодонецька, Хмельницького, Черкас, Чернівців, Полтави.

Значення „Сурм звитяги” годі й оцінити. Фестиваль заохочує українців до глибокого дослідження пісенної спадщини національно-визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті. У цьому впевнений заступник голови журі фестивалю, головний режисер гала-концерту, Заслужений діяч мистецтв України і Росії Мирон Лукавецький: „Очевидно, що „Сурми звитяги” дали поштовх великій пошуковій роботі автентичних фольклорних, історіографічних матеріалів визвольних змагань”. „І якщо на перших фестивалях кожен другий колектив виходив на сцену з „гармошкою” і більше ніж „Лента за лентою” не виконував, то зараз конкурсанти підняли величезний масив матеріалу. Багато композиторів та художніх керівників гуртків та студій намагаються все більше повстанських творів покласти на музику у сучасному, у тому числі рок- та реп-аранжуваннні”, – підтримує Мирона Лукавецького і незмінний директор фестивалю Володимир Степанишин.

Організатори 12-го дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги»: Центр Національного Відродження ім. С. Бандери, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Громадська організація «Сурми звитяги».

Партнери: «Зарваницька громадська ініціатива», Благодійний фонд «Добре серце», мас-медіа «Новий погляд», «Файно», «Ратуша», «Шлях Перемоги».

За підтримки: Львівська обласна рада, Львівська міська рада

Юрко Антоняк

 

 

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа