Вісімнадцять дітей з України, батьки яких загинули, захищаючи від ворога рідну країну, відпочивають на оселі Спілки Української Молоді «Тарасівка» у Великобританії.
Географія СУМівського таборового проекту «Діти Героїв» охоплює різні куточки нашої держави, єднаючи юнаків та дівчат з Херсонщини, Хмельниччини, Сумщини, Житомирщини, Київщини, Полтавщини, Запоріжжя, Львівщини, Дніпропетровщини та їхніх ровесників з Великої Британії.
Діти вже успішно дісталися до місця призначення, де їх радо зустріли представники української громади.
Перші дні таборування продемонстрували, що таборова програма не тільки сприятиме оздоровленню та активному відпочинку юнацтва, його фізичному та духовному загартуванню, але й допоможе підліткам краще пізнати себе та довколишній світ, запізнати життя української Діаспори, знайти нових друзів та набути нових яскравих вражень.
«Мандрівки, стріляння з лука в лісі, футбольний і нетбольний матчі, санчата на траві, футбол в надувних кулях, карате і велосипедна прогулянка, стрільба з рушниць, прогулянка на велосипедах, аеробіка – ось далеко не повний перелік того, що ми робили ці 48 годин!», – діляться враженнями таборовики.
У Спілці Української Молоді кажуть, що такі проекти мають на меті підтримку не лише родин українських Героїв, але й залучення дітей полеглих українських бійців до активної громадської діяльності, розширення їхнього світогляду та виховання справжніх патріотів-державників.
До речі, це далеко не перший проект, до якого СУМівці залучають дітей українських Героїв – такі заходи вже відбувалися на оселі «Тарасівка» у Великобританії в 2015 році та у Франції в 2015 – 2016 роках.
Минулого року Спілка Української Молоді провела в Україні успішний табір для дітей переселенців з зони АТО «Дорогою предків», а у серпні 2016 році організовує на Львівщині Всеукраїнський табір для дітей-переселенців та дітей воїнів АТО «Україна – це ми!».
Спілка Української Молоді (СУМ) – молодіжна виховна організація, створена у 1925 році, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі гасла «Бог і Україна».
У 1946 році діяльність СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині. З того часу організація поширює свою працю на різні 10 країн світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.
Нині СУМ стає однією з двох найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени – впливовими громадськими діячами.
Ключову роль у формуванні виховної системи організації відіграв засновник школи «національного виховання» проф.Григорій Ващенко, який написав для потреб СУМу свою головну працю «Виховний ідеал».