День Героїв у Переяславі: урок від фронтових бійців

26 травня 2023 року, до класу безпеки Переяславської гімназії №2 завітали військові, зокрема її випускник Дмитро Кулічевський з позивним «Куля» та його побратим Владислав з позивним «Павук». Зустріч приурочили нещодавньому Дню Героїв. Гості провели з дітьми бесіду про тактику, першу медичну допомогу й вибухонебезпечні предмети а також продемонстрували їм фільм про населений пункт Мощун, т.зв. «Вогневий вал» проти форпосту Києва.

2023_05_28_2perejaslaw

Хлопці розповіли, що вже 5 років служать у лавах Національної гвардії України (раніше спецпідрозділі «Барс», нині – штурмова бригада «Буревій» у «Гвардії наступу»). Хлопці неодноразово брали участь у бойових діях на Київщині, Донеччині та Луганщині. Зізнаються, «двіж був такий, що дай Боже».

photo-2-8-1140x760

photo-5-6-1140x760

photo-6-8-1140x760

«Після того, як українські захисники зірвали план рф здійснити масове десантування військ і техніки в Гостомелі і затримали їх там, як у капкані, а мости на Київ були підірвані, інші підрозділи київського гарнізону почали займати позиції лінії оборони столиці.  Один із основних напрямків, обраних окупантами, щоб потрапити в Київ, був шлях через Пущу-Водицю. Для цього вони мали пройти Мощун і Горенку. Так як перші ворожі ДРГ, що заходили на території сіл, були знищені, ворог обрав нещадну тактику вогневого валу. Розташувавши склад БК на гостомельському склозаводі, російські війська почали обстрілювати село і ліс з артилерії, неодноразово застосовуючи касетні і запалювальні боєприпаси. Через ці обстріли села Мощун і Горенка – одні з найбільш постраждалих у відсотковому співвідношенні знищених будівель і випаленого лісу. Паралельно в Мощун і ліс поруч заходили ворожі групи з мінометними розрахунками. Незважаючи на постійні обстріли і пожежі, українські захисники не лише не покинули свої позиції, а й змогли здійснювати маневрену оборону з просуванням вперед.  Через річку Ірпінь біля Мощуна окупанти  неодноразово намагалися навести понтонні переправи. Усі вони були знищені українською артилерією. Це село стало непрохідним бар’єром, форпостом Києва. Втримували оборону на цьому напрямку 72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців та гвардійці Північного оперативно-територіального об’єднання. Це відео – історія з перших вуст захисників-нацгвардійців», – йдеться у презентованому фільмі, який маєте змогу переглянути й ви:

Також дівчата школярки разом зі своїми наставницями створили тематичне полотно «Військо. Волонтери. Ми».

«Заклад славиться своїми випускниками, які нині захищають Україну у боротьбі з російськими окупантами. З ними знаходяться на постійному зв’язку, а у вільний час вони не забувають завітати до юних джур і рятувальників, навчити їх чомусь новому. Вдячні захисникам, хлопцям і долі за цю зустріч. Вони – приклад для нас», – кажуть у закладі.

Джерело: proslav

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа