Бахмут за вільну європейську Україну

На прохання місцевих громадських активістів Львівський торговельно-економічний університет (ЛТЕУ) організував поїздку групи вчених та митців для здійснення волонтерської просвітницької місії в м. Бахмут протягом 5 днів (з 6 по 10 травня 2016 року). Діяльність волонтерської групи включала два напрямки: культурно-просвітницький, який представляли народна капела бандуристок “Галичанка”, літератори Ігор Гругула та Петро Шкрабюк та науково-просвітницький – культуролог Всеволод Іськів, політолог Степан Рутар та економіст Марія Флейчук.

Така акція виявилася вкрай необхідною з точки зору моральної підтримки ЗСУ, надання наукової та методичної допомоги в організації політико-виховної та психологічної роботи з особовим складом армії, а також налагодження відкритої автентичної комунікації між громадськими організаціями Донбасу та Львова.

Учасники акції виступили із концертами та доповідями-презентаціями серед підрозділів Бердичівської артилерійської бригади № 26, мотопіхотної бригади № 54, окремого мотопіхотного батальйону № 12, Хмельницького спецназу та мешканцями міста. Під час зустрічей та концертів військовим було передано святкові паски та листівки-привітання від студентів. Було також передано літературу (історичну, художню, політологічну та економічну) для бібліотеки громадської організації “Бахмут український” та бібліотек військових частин.

IMG_7545

Пісні у виконанні “Галичанки” підносили світлий і радісний настрій у воїнів навіювали високі почуття патріотизму, усвідомлення спільної відповідальності армії та суспільства за захист державного суверенітету та європейського майбутнього України. У виступах літераторів прозвучали вірші про героїчне минуле українського січового стрілецтва та воїнів УПА, цивілізаційне значення військової місії на Донбасі, спрямованої на захист не тільки державного суверенітету України, а й цінностей інститутів вільного світу.

Економіст Марія Флейчук у своїй доповіді-презентації розкрила переваги ресурсного та іноваційно-технологічного потенціалу України в разі швидкої радикальної зміни існуючої економічної моделі. Вона дала обґрунтовану відповідь на питання щодо перспектив економічного зростання макроекономічної стабільності, справедливого тарифоутворення та деолігархізації економіки.

Політолог Степан Рутар, стимулюючи дискусію серед офіцерів та солдатів наголосив, що Україна внаслідок Революції Гідності та російсько-української війни на Донбасі отримала унікальний шанс змінити траєкторію свого багатовікового підневільного розвитку і стати на шлях розбудови вільного і справедливого суспільства в сім’ї європейських народів. Цей успіх буде залежати від нашої спільної перемоги на двох фронтах: з російським імперіалізмом та українською олігархією.

В рамках цієї місії відбувся круглий стіл з питань координації громадської роботи щодо вирішення нинішніх нагальних проблем, які стоять перед державою та суспільством. Від волонтерської групи в ньому взяли участь В.Іськів, С.Лащенко, С.Рутар та П.Шкраб’юк. У дискусійному форматі були порушені такі питання як забезпечення фінансування українських шкіл, налагодження допомоги ЗСУ в організації політико-виховної та психологічної роботи з особовим складом, усунення недоліків в нормативно-правовій базі щодо ефективного лікування військових, критеріїв підбору на контрактну службу, стратегічного планування політико-виховних та культурно-просвітницьких заходів. Були також розглянуті питання щодо налагодження електронного формату співпраці між громадськими організаціями Донбасу та Львова у сфері розробки політико-правових, економічних рекомендацій для здійснення ефективного громадського контролю над владними національними та місцевими інститутами.

Степан Рутар

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа