29 листопада 2021 року, о 17:00 за київським часом відбудеться установче засідання Ради громадського нагляду (РГН) виконання Річної національної програми «Україна-НАТО» в форматі Zoom-вебінару. Під час засідання буде презентовано концепцію РГН, затверджено положення про РГН, а також презентовано індекс виконання урядового Плану заходів Річної національної програми.
Заплановані учасники засідання, члени РГН:
-
Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
-
Ігор Козак, громадський діяч, бізнесмен, Канада
-
Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», головний редактор часопису «Чорноморська безпека».
-
Йосиф Зісельс, виконавчий співпрезидент Ваад України, виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України
-
Володимир Огризко, міністр закордонних справ України з грудня 2007 до березня 2009
-
Юрій Бутусов, головний редактор сайту Цензор.нет
-
Антон Сененко, Старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України
-
Юлія Кузьменко, дитячий кардіохірург, громадська діячка
-
Уляна Супрун, В.О. міністра охорони здоров’я України (серпень 2016—серпень 2019)
-
Стефан Романів, віце-президент Світового конґресу Українців, Австралія
-
Олексій Гарань, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва. професор кафедри політології НаУКМА
-
Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ
Модератор: Андрій Левус, Заступник Голови СБУ 2014 рік, народний депутат України 8-го скликання.
Доповідачі:
-
Дмитро Бібік, координатор експертів Ініціативної групи з формування Ради громадського нагляду (РГН).
-
Остап Кривдик, координатор апарату Ініціативної групи з формування Ради громадського нагляду (РГН).
Для участі в засіданні як спостерігача та можливості ставити питання до учасників потрібна реєстрація за посиланням: https://bit.ly/meeting_NATO_29_11
Місце проведення: онлайн на платформі Zoom з трансляцією в соціальні мережі та можливістю отримувати окремий сигнал (для ЗМІ).
Для трансляції на телебаченні – надішліть свій URL + Stream key
Для трансляції на Facebook – надішліть запит на кроспост сторінці “УСІ-Українська Стратегічна Ініціатива” (https://www.facebook.com/ukrstratigic)
РГН це координаційна платформа, яка включає в себе представників експертного середовища, громадських діячів, науковців тощо.
Мета створення Ради громадського нагляду (РГН) виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО:
Забезпечення своєчасної реалізації реформ передбачених Річною національною програмою під егідою Комісії Україна-НАТО, шляхом моніторингу, експертизи та адвокації.
Принципи діяльності:
Партнерами можуть стати всі політичні партії, громадські об’єднання та окремі громадяни, які підтримують євроатлантичний курс України. Результати діяльності РГН не можуть бути використані будь-якою політичною силою для передвиборчої боротьби. Доступність моніторингів, публічність діалогу влади опозиції та громадянського суспільства, об’єктивне інформування громадськості про обставини та роль відповідальних осіб на шляху прийняття рішень необхідних для отримання ПДЧ НАТО – є одним з основних принципів діяльності РГН.
Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО 2021 на рік (РНП), розроблялась Кабінетом Міністрів України разом з західними партнерами та затверджена Указом Президента України від 11 травня 2021 року номер 189/2021.
Як зазначено в комюніке саміту НАТО в Брюсселі від 14.10.2021 – Річні національні програми Комісії Україна-НАТО (NUC) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках NUC, для досягнення своєї мети – отримання ПДЧ та впровадження принципів і стандартів НАТО.