“Джура” не журиться “Зарніцею”

Старий рік виявився багатим на події, які ствердили загострення боротьби в Україні двох світоглядів. Холодний Яр, Василь Шкляр, «Чорний ворон» з одної сторони, «Зарніца», «Рускій мір» з іншої, хто кого.

Підтримка проросійських сил владою значно збільшила можливості українофобів і змусила активістів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») зібратись перед Новим роком в Києві. Актуальні проблеми національно-патріотичного виховання стали головною темою всеукраїнської наради-тренінгу організаторів гри «Джура», яка відбулася 18 грудня 2011 р. в Центрі Національного Відродження.

На зустріч прибули представники козацьких та молодіжних патріотичних громадських організацій, зокрема НСОУ Пласт, СУМ в Україні, Національний Альянс, «Молода Подільська Січ», «Олешківська Січ» з більшості обласних центрів України. які обмінялись інформацією про стан патріотичного виховання в їхніх областях і ознайомили із власним досвідом роботи.

Перед присутніми виступили організатори гри «Джура» на всеукраїнському рівні: керівник Головного штабу Анатолій Грива, його заступники Тарас Рондзістий та Олег Бондарчук і незмінний комендант таборів «Джура» Олег Юрченко. У зв’язку з тим, що більшість учасників наради долучилась до організації гри недавно і працює на волонтерських засадах, Анатолій Грива у своїй доповіді зробив наголос на ідеї проведення гри «Джура», а також поділився здобутками та проблемами, які виникали і виникають в організаторів у процесі впровадження гри в навчальні заклади.

Олег Бондарчук, який присвятив себе вихованню дітей, працюючи в Українському державному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді, приділив увагу питанням співпраці, взаємодії представників громадських організацій з установами та навчальними закладами системи освіти, державними органами.

Після обговорення існуючих проблем і визначення алгоритму дій з утворення нових та розгортання існуючих штабів гри «Джура» було розглянуто питання про заснування Всеукраїнської громадської організації «Клуб «Джура», яка має стати інструментом реального громадського впливу на процес національно-патріотичного виховання української молоді на козацьких засадах. Присутні визнали доцільним підтримати ініціативу щодо створення Клубу.

Установчі збору Клубу прийняли рішення про його створення і сформували керівні органи. Очолити Клуб «Джура» засновники довірили Анатолію Гриві, а членів Головного штабу обрали до Правління Клубу.

На завершення зустрічі Тарас Рондзістий, директор Центру Національного Відродження, на правах господаря подякував присутнім за те, що вони вирішили долучитися до такої важливої справи як реалізація Програми національно-патріотичного виховання українських дітей і молоді і привітав з наступаючими Різдвяними Святами і Новим 2012 роком.

Після завершення зустрічі учасники наради згідно традиції зустрічей сфотографувалися. З такими козаками жодна «Зірниця» українця не здолає.

Микола ЛИСТОПАД

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа