75 років Акту 30 червня 1941: умер раб, народився воїн!

5 липня в Українському домі відбувся урочистий вечір з нагоди 75-ї річниці Акту Відновлення Української Держави. Захід також було приурочено до річниці смерті Голови Українського Державного Правління Ярослава Стецька, який проголосив Акт 30 червня 1941 року у Львові (Стецько відійшов у засвіти 5 липня 1986 року).

Захід організував Конгрес Українських Націоналістів за підтримки національно-патріотичних громадських організацій, серед яких Національна рада жіночих ініціатив, Молодіжний Націоналістичний Конгрес та інші.

Виголошуючи вітальне слово, Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь звернувся до слів останнього командира УПА Василя Кука:

«Описуючи події, які розгорнулися на теренах України від 1941 року, варто навести слова Василя Кука: «Умер раб! Народився воїн-месник!». І тепер нам, сучасному поколінню українських патріотів, треба змагати до ідеалів, закладених Актом 30 червня 1941 року. І враховуючи стан війни з Росією, понад усе маємо прагнути порозуміння і консолідації державницьких сил. Бо як зазначав провідний ідеолог українського націоналізму Дмитро Донцов, до консолідації маємо змагати, а не так до об’єднання, адже об’єднання абсолютно різних за змістом структур не завжди іде на користь української нації».

Також Степан Брацюнь зачитав привітання від колишнього члена Проводу ОУН (бандерівців) Омеляна Коваля, одного з останніх учасників подій 75-річної давнини.

Під час заходу були виголошені вітання від керівників українських церков, від голови ОУН (м) Богдана Червака, а історик Тарас Процев’ят зачитав листа від в. о. голови Українського Державного Правління Богдана Федорака, який закликав українське суспільство виправити несправедливість, яка полягає у тому, що в законі, який визнає ОУН, УПА та інші національні державні, підпільні, збройні формації 20-го століття борцями за волю України, не сказано нічого про Українське Державне Правління.

Далі гості заходу змогли зануритися у вир подій 1941 року, ознайомлюючись з цитатами провідних діячів українського національно-визвольного руху та документами, переглядаючи фільм й інсценування головних перепетій 75-и річної давнини та виступи творчих колективів.

Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа