Переговори про об’єднання церков закінчилися обвинуваченнями

На фото: Патріарх Філарет Фото: ТСН

Вчора на офіційному сайті УПЦ КП було оприлюднено звернення Священного синоду церкви до архієреїв, священиків та вірних УАПЦ. Автори звернення – ієрархи УПЦ КП заявили про припинення переговорів з автокефальною церквою, звинувативши у зриві діалогу главу УАПЦ митрополита Мефодія.

Як повідомляє КоммерсантЪ, переговорний процес між УПЦ КП і УАПЦ розпочався 14 вересня, після зустрічі глав церков – патріарха Філарета (Денисенка) і митрополита Мефодія (Кудрякова). Вони домовилися про створення комісії, яка буде вести переговори про створення єдиної церкви. За підсумками зустрічі було прийнято звернення до вірян. Однак учора робота комісії по переговорах була зупинена за ініціативою УПЦ КП. У зверненні Священного синоду сказано, що таке рішення було прийнято через позицію митрополита Мефодія, який першочерговою умовою об’єднання назвав відставку патріарха Філарета.

«На жаль, УАПЦ стала ретранслятором ідей Москви про відхід патріарха Філарета. Зараз у її керівництві знаходяться люди , не мають відношення до ідеї автокефалії української церкви», – прокоментували ситуацію в УПЦ КП. «Ми просили Філарета піти, тому що його патріарший кукіль – це ганьба і посміховисько для всієї України. Патріарх повинен бути один, і тільки після об’єднання всіх церков», – відповіли в УАПЦ.

За матеріалами cerkva.info, КоммерсантЪ-Украина

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа