20 лютого у Києві вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого

Цьогоріч Україна вдев’яте відзначатиме День Героїв Небесної Сотні. Музей Майдану разом з партнерами організував низку заходів, приурочених пам’ятному дню.

У 2014 році саме події 18–20 лютого на Майдані стали вирішальним етапом боротьби й водночас однією з найтрагічніших сторінок Революції Гідності та новітньої історії України.

20 лютого 2023 року о 10:00 на алеї Героїв Небесної Сотні біля Екуменічного храму Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників (алея Героїв Небесної Сотні, 4, Київ) розпочнеться ритуал вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Опісля, о 11:30 розпочнеться щорічна тиха акція “Ангели пам’яті” – паперових ангелів розвішають на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців, котрі відстоювали своє право на гідність, свободу та державність.

Впродовж дня на алеї та прилеглих територіях можна буде побачити інсталяцію “Обірвана кулею мрія”. Тут будуть означені 49 місць загибелі та смертельного поранення Героїв. Ідея інсталяції – олюднити усталений патетично-героїчний образ Небесної Сотні й тим самим підкреслити втрати та жертви: адже показуємо не просто статистичну інформацію (ім’я, стать, вік, регіон), а обривання наповненого прагненнями, діяльністю, добротою життя.

20 лютого о 15:00 запрошуємо на відкриття виставки “Лютий: грані незламності” в Галереї протестного мистецтва Музею Майдану (вул. Липська, 16).

Лютий 2014 та 2022 років став для суспільства символом незламності та боротьби українського народу за незалежність і європейське майбутнє України.

Разом з партнерами − Центром досліджень воєнної історії ЗСУ та Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського Музей презентує нову експозицію, де основний акцент зроблено на одній із головних подій опору окупантам – битві за Київ, яка завершилася блискучою перемогою Сил оборони України та цивільних українців, які підтримували своїх оборонців у тилу.

Ця битва обернула амбіційні плани московії захопити Київ за три дні у поразку росіян і вщент розбила ілюзії «другої армії світу» здійснити свій черговий бліцкриг, який їм вдалося у минулому реалізувати в Будапешті (1956), Празі (1968) та Кабулі (1979).

Пам’ятаймо – й переможемо!

Повна програма заходів до Дня Героїв Небесної Сотні оприлюднена на сайті Музею Майдану.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа