Відкритий лист української громади Греції стосовно закону державної мовної політики

Підтримуючи наших співвітчизників в Україні, в цілому світі та, зокрема, в країнах поселення представників нової хвилі еміґрації, Товариство «Українсько-Грецька Думка» та вся українська громада Греції висловлюють щире обурення з приводу антиконституційних дій депутатів Верховної Ради України при прийнятті в другому читанні 3 липня ц.р. проекту Закону «Про засади державної мовної політики» № 9073.

Ми звертаємося до урядів усіх розвинених держав світу з проханням підтримати народ України і не допустити нового геноциду українців шляхом лінгвоциду, приниження та знищення вікових традицій давнього слов’янського народу в самому серці Європи на початку нового тисячоліття.

Перебуваючи в країні-колисці європейської демократії, в колі розвинених демократичних країн, ми переконалися в тому, що попри проблеми, труднощі та складну ситуацію, яку переживає зараз світ, тисячолітні принципи демократії залишаються тими золотими цінностями, які дозволяють зберігати толерантність, повагу до всіх без винятків народностей, твердо відстоюючи безцінні надбання поколінь, і даючи безкомпромісну відсіч кожному, хто зазіхає на найсвятіше. В кожній розвиненій країні світу парламентар, депутат, обранець народу – є перш за все ПАТРІОТОМ своєї країни, не зважаючи на національність. В Україні є тисячі росіян, німців, поляків, євреїв, греків тощо, які щиро люблять українську землю, вважають її своєю Батьківщиною і хочуть бачити її багатою, квітучою, демократичною, шанованою в світовому співтоваристві країною. Вони поважають українців, їх традиції, закони і,звичайно, мову, яка належить до основних цінностей кожної нації, що визначає її самобутність і неповторність. І це природньо, там жити їх дітям. І від позиції кожного окремо залежить майбутнє цілого народу, цілої держави.

Закликаємо народ України, Президента України, світове співтовариство, засудити зрадників, вимагаючи відставки кожного депутата, що діє проти національних інтересів України. Закликаємо Президента України скористатися правом вета і ініціювати розпуск Верховної ради як такої, що не в стані творити національну державну політику України.

За законами природи горе людей невинно замордованих, вбитих і ненароджених, тяжким тягарем ляже на плечі нащадків кривавих персоналій, які в часи безбожного тоталітарного режиму спричинилися до того, що титульна нація України перебуває сьогодні в такому пригніченому стані. Що українці ще сьогодні вимушені боротися за право розмовляти рідною мовою на рідній землі. Світова історія багата прикладами. Без рідної мови Україна приречена стати колонією. Кожна людина завжди перш за все бореться за волю. Берімо приклад з наших друзів-греків, античних і сучасних.

Оспівувач грецької свободи Діонісій Соломос закликав свій принижений народ у «Гімні свободи», який досі є національним гімном країни:

 

Пізнаю клинок розплати

Леза гостреного спів.

Пізнаю твій зір крилатий

І в очах – священний гнів.

 

Мужність грецького народу

Із кісток постане знов,

Хай живе свята свобода –

Гордих Еллінів любов.

 

Українці діаспори, громадяни України, що опинилися за межами країни з тим, щоб забезпечити гідне життя своїм дітям та пристарілим батькам, те, чого досі не може забезпечити влада країни, всіма можливими засобами боротимуться за суверенітет України, її демократичний розвиток, поступ на шляху до повної євроінтеграції. З сьогоднішньою заявою ми звертаємося до дипломатичних представництв кожної цивілізованої країни на теренах Греції. Ми готові об’єднати свої зусилля проти будь-якого агресора, який замахнеться на нашу мову та традиції, на майбутнє наших дітей. Ми звертаємося до кожної окремої людини, що відносить себе до народу України, зробити вірний вибір, засудити яничар і своєю тяжкою працею не забезпечувати непомірно багате життя «народних» обранців, які паразитують на тілі знеможеного українського народу, творячи антиукраїнську, антидержавну політику.

Ми засуджуємо кожного українського політика, який проголосував за те, щоб позбавити українських громадян за кордоном конституційного права взяти повноцінну участь у виборах до Верховної ради України в жовтні ц.р. Це виказує страх чинної в країні влади за своє майбутнє і їй справді є чого боятися, бо антиукраїнській, антидержавній владі в Україні попри всі новітні технології і старі, опробовані злочинним радянським режимом методи, приходить кінець. І всі це добре відчувають.

Пане Президенте України, кожний політичний муж має шанс зробити вірний доленосний крок на благо країни, служити якій присягався на народній реліквії. Погляд українців усього світу звернений зараз на Вас, спонукаючи прийняте достойне рішення. Україна, як і кожна країна світу, заслуговує на достойного президента.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа