Українське – це сильно! Українське – це стильно!

Львівський національний університет імені Івана Франка

Звернення до громадськості

Шановні друзі!

Студентська спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка з глибокою тривогою спостерігає за подіями останніх днів, пов’язаними з прийняттям Верховною Радою у першому читанні законопроекту про мовну політику в Україні, що отримав негласну назву законопроекту Колесніченка-Ківалова.

Законопроект нібито спрямований на підтримку мов національних меншин, а насправді – на применшення значення державної мови в житті нашої країни. Патрони законопроекту, представники Партії регіонів, що самовиражають себе як українофобська сила, у такий спосіб намагаються загравати напередодні виборів з електоратом сходу України, підігріваючи ностальгійні настрої за СРСР, у тому числі російськомовність як ознаку «доброго тону». Обурені політизацією мовних проблем, до якої впродовж років удаються представники влади й уряду,  їхньою фактичною бездіяльністю та індиферентністю в цій царині, особливо щодо підтримки на найвищому рівні української мови, вважаємо за необхідне нагадати про  те, що українська мова була, є і буде мовою високорозвиненої літератури та культури.

Українська мова – велика цінність, що безпомильно ідентифікує нас у колі європейських народів. А тому започатковуємо безстроковий проект на розвиток української мови: це і дарування дисків з українською музикою та поезією, і виготовлення різноманітних агітаційних матеріалів, і проведення флеш-мобів та інших молодіжних акцій. Нехай у цей складний для нашої духовної культури час у всіх на устах будуть знайомі з дитинства слова Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка та багатьох інших поетів, які заслуговують найвищих світових літературних нагород  і – що головне – зігрівають наші серця. А українська пісня у виконанні талановитих сучасників підтримає нас на хвилі модерного часу.

Українське – це сильно! Українське – це стильно! Слухаймо українське! Читаймо українське! Любімо українське!

З повагою

Оргкомітет студентської ініціативи

Львівського національного університету імені  Івана Франка

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа