Голова ОУН(б) Стефан Романів: «Ми повинні пам’ятати подвиг Героїв Крут і не допустити повторення подій 1918 року»

29 січня Україна вшановує подвиг Героїв Крут, подвиг, як став легендою, подвиг, що у нас його називають не інакше як «українськими Фермопілами». Чин трьохста юних вояків армії Української Народної Республіки засвідчив те, наскільки важливими в житті українця є такі цінності як власна та національна свобода. Вражає героїзм цих зовсім ще юнаків, які йшли в бій, не боячись ані вдесятеро більших сил ворога, ані смерті, ані тортур.

Крім почуття гордості, від дати 29 січня віє невичерпним трагізмом, адже лише триста студентів та гімназистів стали в авангарді українського війська, яке так і не змогло сформувати керівництво УНР.

Чи могли ми уникнути цієї трагедії у 1918 році? Безумовно! Але це сталося б в тому разі, якби керманичі молодої української республіки не були засліплені утопічною ідеєю «пролетарського інтернаціоналізму», «всесвітнього соціалізму», які імпортувала в Україну більшовицька Росія.

Так сталося, що саме молодь проявила себе найбільш жертовною і сміливою у вирі тих подій, і ми повинні це завжди пам’ятати.

Злочинні помилки політиків, так вже повелося в нашій історії, приносили саме молодих українців у жертву, адже ідеалізм і відданість справі у молоді на порядок вища, ніж у тих, хто сидить у владних кабінетах.

ОУН (б) перестерігає, що неврахування історичних уроків може призвести до повторення помилок і загрози національному суверенітету.

Cьогодні настав час, щоб українська молодь знову відважно окреслила свою позицію відносно відбудови Української Держави.
Українська студентська молодь, молоді українські бізнесмени, освітяни, батьки, всі громадяни україни повинні визначатися , так як це зробили Крутяни – ми готові поборювати зло, ми готові захищати свободу, правду і справедливість, ми не будемо мовчати – ми будемо діяти.

Організація Українських Націоналістів закликає суспільство гідно вшанувати героїчний чин крутянців і не допустити принести перспективи України в жертву амбіціям політиків і кон’юнктурним домовленостям з геополітичними опонентами.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа