Завершено слідство у справі щодо заволодіння понад 13,3 млрд грн коштів «Укрнафти»

ukrnafta

1 серпня 2023 року прокурор #САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі за підозрою 8 осіб, серед яких колишні голова правління ПАТ «Укрнафта», заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки ПАТ «Укрнафта», начальник відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів ПАТ «Укрнафта», а також колишні директори 5 комерційних підприємств, у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на суму майже 13,3 мільярдів гривень. На сьогодні прокурор САП надав доручення детективам #НАБУ відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи “Приват”.

 У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи п’яти комерційних підприємств за попередньою змовою із службовими особами ПАТ «Укрнафта», якими в порушення вимог чинного законодавства, що передбачає здійснення попередньої оплати за постачання нафти без її здійснення упродовж березня-серпня 2015 року поставили на користь комерційних підприємств нафту загальною вартістю понад 10 млрд гривень, якою службові особи цих підприємств заволоділи заподіявши збитки ПАТ «Укрнафта» на зазначену суму.
Також встановлено, що службовими особами ПАТ «Укрнафта» у липні 2015 року із комерційним підприємством укладено 70 договорів на постачання нафтопродуктів на суму понад 3 млрд гривень на користь ПАТ «Укрнафта», яким у свою чергу авансом здійснено оплату у повному обсязі. Однак у подальшому ПАТ «Укрнафта» укладено додаткові угоди по відтермінування термінів поставки нафтопродуктів до кінця 2018 року, які у підсумку комерційне підприємство так і не поставило, а сплаченими авансом грошовими коштами службові особи комерційного підприємства заволоділи та у подальшому перерахували на рахунки підприємств-нерезидентів.
Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

З 2011 року по серпень 2015 року посаду голови правління «Укрнафти» обіймав бельгієць Пітер Ванхеке, якого ЗМІ вважають лояльним до бізнесмена Ігоря Коломойського. У липні 2015 року акціонери компанії звільнили його з посади. Замість нього призначили британця Марк Роллінс, але контракт був підписаний тільки восени.

«Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія країни. Державному «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція компанії, групі компаній, повʼязаних з Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, – біля 40% акцій.

 Отримано з поштової розсилки САП/НАБУ

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа