Запаси газу в українських ПСГ перевищили 9,7 млрд куб м

gaz5

За уточненими даними АТ «Укртрансгаз» станом на 9 червня запаси газу в українських ПСГ складають дещо менше 9,75 млрд куб м з урахуванням буферного газу довгострокового зберігання. Таким чином у порівнянні з минулим роком в українських ПСГ зберігається на 4% або 430 млн куб менше газу. При нинішніх темпах закачування Україна може досягнути рівня 10 млрд куб м газу в сховищах 18 червня.

Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 4 червня перевищили 10 млрд куб м, як свідчать розрахунки ExPro. Сховища заповнені на 32,4%. Запаси газу практично відповідають минулорічним показникам, коли також 4 червня вдалося перетнути межу 10 млрд куб м.

Водночас, у порівнянні з середнім значенням наповненості сховищ на 4 червня за останні 5 років (13,1 млрд куб м), у 2023р в ПСГ знаходить на 23% менше газу.

З початку цьогорічного сезону закачування газу (15 квітня) до українських ПСГ було закачано понад 980 млн куб м природного газу. Протягом останнього місяця темпи закачування зберігаються на рівні 17-32 млн куб м на добу. Загалом, у травні до українських ПСГ було закачано понад 670 млн куб м газу.

До початку наступного опалювального сезону Україна має намір закачати до українських ПСГ 14-14,7 млрд куб м природного газу. За розрахунками ExPro, до початку жовтня Україна може закачати ще близько 3,5 млрд куб м газу без імпорту. При наявності імпорту обсяги закачування можуть зрости.

Враховуючи, що європейські сховища продовжують активно наповнюватися, існує висока ймовірність, що іноземні компанії будуть закачувати природний газ до українських сховищ наприкінці літа або восени.

ExPro_UGS_Zapasy_9.7

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа