Запаси газу на «митному складі» українських ПСГ перевищили 2 млрд куб м

Обсяги природного газу, що зберігаються на «митному складі» українських підземних сховищ газу (ПСГ) перевищили 2 млрд куб м 2 вересня, як свідчать розрахунки ExPro. «Митний склад» – спеціальний режим зберігання газу в українських сховищах, що дозволяє зберігати газ без сплати податків та митних зборів протягом 1 095 днів.

Збільшення обсягів газу, що зберігається на «митному складі» пов’язано з активним закачуванням імпортного газу протягом останніх місяців. Нагадаємо, у серпні імпорт газу до України зріс до максимуму за три роки – майже 1,1 млрд куб м.

Станом на 1 липня на «митному складі» українських ПСГ зберігалося менше 0,3 млрд куб м природного газу. Протягом липня-серпня до «митного складу» було закачано 1,7 млрд куб м газу. Запаси газу на «митному складі» перевищили 2 млрд куб м вперше з листопада 2021р.

ExPro_Customs_warehouse_Sep2

Природний газ на «митному складі» українських ПСГ зберігають як іноземні (нерезиденти), так і українські компанії (резиденти). Причому, серед нерезидентів зустрічаються компанії, що є «дочками» українських компаній.

Найбільше газу на «митному складі» зберігає молдовська державна компанія Energocom – майже 480 млн куб м станом на 2 серпня або 24% від усього газу, що зберігається на «митному складі».

Серед інших компаній, що зберігають значні запаси газу на «митному складі» українських ПСГ є ERU Group, D.Trading, EP Commodities, Trafigura, Vitol, Shell, Gunvor та інші.

За оцінками ExPro, при збереженні нинішніх темпів імпорту газу до України, до кінця вересня запаси газу на «митному складі» можуть досягти 3 млрд куб м.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа