Заморожені активи Росії: Євросоюз погодив перший крок

Євросоюз створить окремий рахунок для перерахування відсотків від оподаткованих прибутків заморожених російських активів. Рішення ухвалили постійні представники країн ЄС на зустрічі 29 січня, пише брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Юзвяк.

“Посли ЄС дали зелене світло першому кроку [щодо використання заморожених активів Росії на користь України] – відкладанню коштів від заморожених російських активів на окремий рахунок. Тепер справа за узгодженням наступного кроку: фактичної передачі грошей Україні”, – сказав журналіст. 

Інформацію також підтвердило бельгійське головування в Євросоюзі. “Посли ЄС погодили пропозицію щодо використання надприбутків, пов’язаних із замороженими активами, для підтримки відновлення України”, – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, Україна разом із партнерами наблизилася до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів, заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні 27 лютого.

Крім того, 22 січня законодавці Болгарії запропонували парламенту законопроєкт про замороження російських активів. Подібні законопроєкти також нині аналізують в Чехії, Латвії та Естонії.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа