Європарламент схвалив правову можливість блокувати імпорт російського LNG

Європейський парламент ухвалив правила, які дозволяють європейським урядам забороняти імпорт російського LNG, не дозволяючи російським компаніям бронювати потужності газової інфраструктури.

ЄС намагається уникнути накладання санкцій на російський газ, тому що деякі члени сильно на нього покладаються. Нова газова політика має на меті встановити законний шлях для урядів, щоб блокувати постачання російського газу до своєї країни, хоча поки що жоден з великих імпортерів не повідомив, що використовуватиме таку можливість.

Нові правила газового ринку ЄС дозволяють урядам тимчасово забороняти російським і білоруським експортерам газу брати участь у торгах на потужності в інфраструктурі, необхідних для поставки LNG до Європи.

Представник міністерства енергетики Іспанії заявив, що країна підтримує спільну позицію ЄС щодо заборони російського LNG, оскільки якби Іспанія зробила це сама, російські фірми могли б просто відправити свій газ в інші порти ЄС.

Міністр енергетики Бельгії заявив, що уряд аналізує закон та його умови, зокрема, що обмеження імпорту російського газу не може порушувати потоки газу між країнами ЄС. Бельгія реекспортує значну частину російського LNG, який вона отримує, в інші країни.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа