ЄС та UNDP відновили дві школи, які постраждали від війни у Рівненській та Житомирській областях

Київ, 4 березня 2024 року — Європейський союз (ЄС) і Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні здійснили реновацію Великожолудського ліцею на Рівненщині та Коростенського міського ліцею №7 на Житомирщині.

Обидва навчальні заклади значно постраждали через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що спричинило серйозні пошкодження будівель та унеможливило їх використання. Внаслідок цього учні були змушені перейти на дистанційне навчання.

За підтримки ЄС та UNDP здійснили необхідні ремонтні роботи в обох ліцеях, як-от заміна дахів, встановлення дверей, вікон, систем водовідведення та вентиляції, а також електромонтажні роботи, відновлення фасадів і багато іншого. У процесі роботи особливу увагу приділили забезпеченню інклюзивності, екологічності та відповідності стандартам енергоефективності.

Окрім ремонтних робіт, найближчим часом проєкт забезпечить школи необхідними меблями, а саме: партами, стільцями, дошками та книжковими шафами, — аби створити для учнів комфортні умови навчання. Тепер у ліцеях зможуть відновити заняття в очній формі 974 школярі та 107 викладачів.

Голова Офісу гуманітарної допомоги ЄС в Україні Клаудія Амарал зазначила: «Щодня ми є свідками того, як ця жорстока війна позбавляє дітей України щасливих, безтурботних днів і, що особливо важливо, унеможливлює доступ до освіти та знань, які є ключовими для їхнього майбутнього. Саме тому Європейський Союз спільно з партнерами, зокрема UNDP, докладає всіх зусиль для відновлення якомога більшої кількості зруйнованих війною шкіл і сприяє поверненню українських дітей до класів — у комфортне та безпечне навчальне середовище. Заради їхнього майбутнього та майбутнього всіх в Україні».

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє наголосив, що приблизно 4 000 освітніх закладів в Україні пошкоджено або знищено. «В контексті війни ця ініціатива є частиною комплексних зусиль ЄС та UNDP, спрямованих на повернення українських учнів до шкіл та створення безпечного та якісного навчального середовища для якнайбільшої кількості дітей, — сказав він. — Для забезпечення цього в тісній співпраці з Урядом України ми впроваджуємо підхід “відбудувати краще, ніж було”, щоб посилити процес відновлення та відбудови України».

Для довідки

Школи відремонтовано в межах проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», який реалізується UNDP в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проєкт спрямований на проведення ремонту 66 та переобладнання 111 закладів освіти в 11 областях України. Ремонт пошкоджених будівель, обраних за погодженням із Урядом України, включає легкі та середні ремонтні роботи в школах із рівнем пошкоджень 60% або менше та передбачає заміну вікон, ремонт даху та санітарних приміщень, реконструкцію укриттів, а також інші невідкладні та важливі роботи.

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа