ЄС схвалив план передачі доходів від заморожених російських активів Україні

eurocounsil

Лідери ЄС схвалили план використати мільярди євро прибутків, отриманих від заморожених російських активів, для допомоги Україні. Єврокомісія, як очікується, висуне відповідні правові пропозиції на початку грудня. 

Так, західні санкції призвели до знерухомлення $300 мільярдів, що належать центральному банку росії, пише Financial Times.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після саміту повідомила, що є політична згода щодо того, що росія має заплатити за довгострокову реконструкцію України.

«Зараз ми працюємо над початковою пропозицією, щоб зосередитися на так званих надприбутках. Ці надприбутки вже досить значні. Ідея полягає в тому, щоб ми об’єднали їх і спрямували через бюджет ЄС в Україну», — додала президент.

Єврокомісія має намір представити на початку грудня відповідний план, який би полегшив передачу доходів від заморожених активів до України, повідомили Financial Times двоє високопоставлених чиновників, які брали участь у його підготовці.

Додамо, що у найбільшому у світі депозитарії цінних паперів зі штаб-квартирою в Брюсселі Euroclear зберігається €180 мільярдів із €300 заморожених російських активів. За девʼять місяців 2023 року Euroclear заробив €3 мільярди на цих грошах.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа