Як обрати диван для спальні, дитячої, кухні, їдальні, вітальні

Диван – це один з найпоширеніших видів меблів, який використовується практично в кожному домі. Моделей, розмірів, оббивок, наповнювачів чимало, тому, щоб обрати кращий варіант, потрібно ще постаратись. Коли ваша ціль – купити диванчик для дитячої чи спальні, а, можливо, для вітальні, вимоги до них будуть достатньо різні. Тому першочергово враховуйте призначення меблів.

welovemebel1Диван в спальню: як знайти той, на якому зручно спати

Якщо шукаєте диван в спальню, то, імовірніше за все, місця не так багато, тому потрібна розкладна модель. Причому така, щоб нею можна було без проблем користуватись щодень – регулярно розкладати та складати. Вважається, що для сну краще за все підходять пружинні дивани, хоча і безпружинні також цілком витримують тривалу експлуатацію, головне правильно обрати навантаження.

Дуже важливий момент – це гладкість та рівність поверхні, а також механізм трансформації.  Він повинен бути простим та надійним. Для малогабаритних квартир перед усім підходять:

  • акордеон – у складеному вигляді він компактний, а трансформація в повноцінне спальне місце займає лічені хвилини;
  • євро книжка. Один з універсальних варіантів, адже він дуже простий, має мінімум елементів, які теоретично можуть вийти з ладу. В ньому по суті то немає чому ламатись;
  • дельфін. Цікавий варіант з легкою трансформацією. Корисний додатковий функціонал – це ніша для білизни.

Якщо не дуже добре розбираєтесь в механізмах трансформації, краще за все побачити як вони власне працюють та бажано спробувати самостійно розкласти та скласти.

Диван і дитячу: що обрати 

Дитяча кімната – це місце, де диван пройде дійсно всі можливі і навіть неможливі випробування, тому варто приділити особливу увагу міцності та надійності. На меблях скоріш за все, будуть стрибати та іншим чином тестувати. Тому звертайте увагу в першу чергу на каркас. Якщо він дерев’яний, то повинен бути виконаний з якісного матеріалу, просоченого розчинами, що унеможливлюють його пошкодження шкідниками. Коли дивитесь в бік металевого, який вважається надійнішим, то перевіряйте, чи є виступаючі елементи, об які дитина може травмуватися.

Дивіться на матеріал наповнювача та оббивки. Коли купуєте для малої дитини, то зважайте, що вона може намочити диван. Потурбуйтесь про захист поверхні. Що стосується оббивки, то варто зупинитись на гіпоалергенних матеріалах, які не викличуть жодних небажаних реакцій. Зауважимо, що потрібно уважно вибирати колір. Як би батьки не намагались, але повністю захистити оббивку від дитини не вийде, тому краще одразу обирати таку, на які бруд не дуже помітний. І вона обов’язково повинна бути «дихаюча».

Диван у вітальню: що потрібно врахувати

Оскільки вітальня, це місце, де приймають гостей, перш за все варто при виборі орієнтуватись на такі параметри:

  • розмір кімнати. Важливо, щоб в ній меблі не займали весь вільний простір. Оскільки диван це все ж найгабаритніший предмет, то особливо це стосується його;
  • функціонал дивану. Якщо ця модель розглядається виключно як місце для сидіння, то його обрати простіше. Коли мова йде ще і про додаткове спальне місце, то це вже важче, адже потрібно врахувати в тому числі вигляд уже трансформованих меблів;
  • дизайн. Це дуже важливо, адже така кімната як вітальня може бути дійсно центральним місцем для збору всієї сім’ї, гостей. Тому її вигляд здатен, без перебільшення, впливати на настрій. Важливо, щоб диван не дисонував з загальним простором, а став його доцільною частиною.

Що стосується механізму розкладання, то варто обирати дельфін, його впевнено можна назвати універсальним рішенням на всі часи.

Перевірка якості дивану: як це зробити

Для того, щоб обрати дійсно якісний диван, варто зупинитись на ключових його характеристиках. Перша – це зносостійка оббивка, яке не дає забрудненням проникати в глиб. Також дивіться на рівність її натягування, надійність закріплення.

Оцініть каркас. Дерев’яний найпопулярніший, адже він оптимальний по ціні-якості. Металевий – найміцніший, але вплине на ціну дивана та його вагу. Перевірте наповнювач, а якщо точніше, то навантаження, яке він може витримувати. Рекомендується брати модель з додатковим функціоналом, таким от як ящик для білизни або ж полички на підлокітниках.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа