Як налаштувати розумний годинник Garmin: покрокова інструкція з персоналізації вашого гаджета

Якщо ви стикаєтесь із смарт трекерами вперше, звичайно, будуть деякі питання щодо його роботи. У цій статті AVIC дається покрокова інструкція, як налаштувати годинник Garmin на прикладі моделей Forerunner 945 і Fenix 6X Pro Solar. Алгоритм застосовний до всіх моделей з кнопками – наприклад, Instinct. 

Увімкнення та базове налаштування 

Хоча спочатку годинник має якийсь рівень заряду, краще перед налаштуванням зарядити його повністю. Процес зв’язку із супутниками може зайняти до 10 хв., і небажано, щоб у цей момент гаджет вимкнувся.

Для увімкнення потрібно натиснути та утримувати кнопку Light протягом 30 сек. Вона ж вимикає годинник.

Щойно годинник Garmin увімкнувся, необхідно налаштувати пару з телефоном і виставити базові параметри: 

 • вибрати мову меню;
 • одиниці виміру відстані — км чи милі;
 • 12- або 24-годинний формат часу;
 • вказати стать власника;
 • ввести рік народження, ріст і вагу користувача. 

Цю інформацію смарт трекер використовуватиме для автоматичного розрахунку спортивного навантаження та визначення допустимих зон пульсу. А тепер розберемо деякі пункти докладніше.

Вибір мови 

При покупці годинника Garmin важливо, щоб це була саме європейська версія, а не азіатська APAC. Інакше кирилиці в меню не буде, максимум – англійська.

Європейська версія, замовити яку можна на AVIC.UA, пропонує вибір серед української, російської, естонської, литовської та латвійської мов. Для прокручування списку натискайте кнопки «Вгору» і «Вниз», а для вибору потрібного – кнопку «Пуск/Стоп».

Як виставити час

Тут є два варіанти: ручне введення або синхронізація з GPS для автоматичного виставлення. Другий варіант кращий, адже тоді враховуватиметься ваш часовий пояс і автоматичний перехід з літнього часу на зимовий.

Перша синхронізація з GPS триває 3-10 хв. Процес можна прискорити, вийшовши на відкриту місцевість або хоча б на балкон. 

Сполучення годинника зі смартфоном

Сполучення зі смартфоном потрібне для появи на годиннику повідомлень з телефону, нових дзвінків та інших подій. Також завдяки підключенню зручніше переглядати дані про спортивну активність.

Важливо! Не рекомендується синхронізувати годинник лише за допомогою Bluetooth, що часто роблять новачки. Таке з’єднання ненадійне і часто перериватиметься.

Для якісного підключення необхідно: 

 • встановити на смартфон програму Garmin Connect та увімкнути Bluetooth; 
 • у годиннику вибрати «Меню» → «Налаштування» → «Телефон» → «Стан» → «Побудова телефону». А у програмі на смартфоні натиснути «Додати пристрій»;
 • підтвердити на телефоні підключення до годинника;
 • введіть PIN-код у програмі телефону, що відображається на годиннику;
 • вибрати смартфон як основний пристрій синхронізації;
 • налаштувати параметри сповіщення та облікового запису TrueUp. 

Після цього можна увімкнути синхронізацію. 

Як зареєструватись у сервісі Garmin Connect 

Реєстрація потрібна для збереження та подальшого відстеження фізичної активності. Ці хмарні дані залишаться доступними навіть у разі зміни годинника чи смартфона. Також сервіс проводить аналіз стану здоров’я виходячи зі зміни пульсу, витрат калорій, часу сну тощо.

На сайті Garmin Connect, у верхньому лівому кутку натискаємо кнопку «Вхід», далі вибираємо «Створити обліковий запис» та заповнюємо форму для реєстрації. 

Синхронізація годинника Garmin з ПК

Для цього знадобиться кабель USB та програма Garmin Express. Кабель прискорить завантаження та оновлення вже наявних карт і дозволить додати, наприклад, OpenStreetMap.

За допомогою ПК можна додати музичні треки для відтворення через навушники або портативну колонку. Для цього потрібно підключити бездротові навушники по Bluetooth до годинника Garmin за схемою: «Налаштування» → «Датчики та аксесуари» → «Додати» → «Навушники». 

Підключення виносних датчиків 

Звичайно, годинник Garmin вже обладнаний оптичними датчиками HR для вимірювання пульсу. Але специфіка роботи така, що вони найбільше підходять для тренувань з невеликою інтенсивністю, коли серце б’ється в одному темпі без стрибків навантаження. Коли ж таке стається, швидко розпізнати зміни пульсу оптичний датчик не здатний в силу свого принципу роботи, а не несправності. Тому для серйозних занять спортом краще купити виносні датчики, такі як Garmin HRM PRO або Garmin HRM-Run.

Алгоритм підключення дуже простий: «Налаштування» → «Датчики та аксесуари» → «Додати» і потім вибрати необхідний датчик. 

Як оновити версію прошивки? 

Рекомендується відразу оновити версію прошивки годинника, адже з моменту випуску до придбання може пройти чимало часу.

Дізнатись версію останньої прошивки можна на офіційному сайті. Там необхідно вказати модель вашого годинника Garmin. Після цього ви побачите в назві теми номер актуальної версії прошивки.

Потім порівняйте це з поточною версією на вашому годиннику: «Налаштування» → «Система» → «Про пристрій».

Саме оновлення відбувається через програму Garmin Express на ПК у відповідному вікні, або через бездротове підключення Wi-Fi і Bluetooth. 

Використання гарячих кнопок 

Припустимо, ви хочете, щоб секундомір включався тривалим натисканням кнопки. Тоді потрібно зробити наступні кроки: «Налаштування» → «Система» → «Гарячі клавіші» → вибрати кнопку, яка стане гарячою та вибрати функцію, яку потрібно прив’язати до неї. 

Встановлення додаткових циферблатів та додатків 

Для годинника Garmin передбачений сайт Connect IQ – безкоштовний каталог циферблатів, віджетів та додатків. Але варто пам’ятати, що деякі з них створено ентузіастами, тому не до кінця оптимізовані, і можуть, наприклад, швидше розряджати батарею. Обираючи додаткові функції, звертайте увагу на рейтинг, сумісність та відгуки про програму.

Щоб встановити додатковий циферблат у свій годинник: 

 • виберіть циферблат, що сподобався, в каталозі;
 • завантажте його;
 • дочекайтеся синхронізації. 

Встановлення сторонніх віджетів та додатків відбувається за тією ж системою. 

Безконтактна оплата Garmin Pay 

Більшість сучасних моделей годинників Garmin – наприклад, Forerunner 745, Fenix 6 Pro Solar Edition та MARQ Driver – мають модуль NFC і можуть використовуватись для безконтактної оплати. Для початку потрібно переконатися, що ваш банк підтримує такий вид оплати, знайшовши його на офіційному сайті Garmin і, встановивши пару годинника з програмою Garmin Connect на смартфоні, підключитись до інтернету. Далі необхідно виконати такі кроки. 

 1. Зайти в меню Garmin Connect і вибрати годинник для оплати.
 2. У новому вікні натиснути Garmin Pay та створити гаманець з даними вашої банківської картки.
 3. Прийняти угоду користувача та вказати платіжні реквізити.
 4. Пройти перевірку особи. 

Щоб розрахуватися, достатньо зайти в меню годинника і вибрати гаманець, а потім – карту для списання коштів. 

Висновок 

Налаштувати годинники Garmin досить просто та інтуїтивно зрозуміло. AVIC переконані, що поради з цієї статті допоможуть власникам практично всіх моделей з кнопками – наприклад, Finix, Instinct або Forerunner. Так що довгого вам користування та відмінних тренувань!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа