«Укргідроенерго» отримало 200 млн євро від ЄБРР та Уряду Італії на відновлення ГЕС

Державна енергогенеруюча компанія «Укргідроенерго» отримала 200 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку та італійського уряду на фінансування проєкту «Аварійне відновлення гідроелектростанцій». Про це повідомляють у пресслужбі компанії.

«17 лютого між Укргідроенерго і Європейським банком реконструкції та розвитку підписано Кредитну угоду для фінансування проєкту «Аварійне відновлення гідроелектростанцій». Також до пакету укладених документів увійшли Заява про приєднання між ПрАТ «Укргідроенерго», Урядом Італійської Республіки, Cassa Depositi e Prestiti S.p.A., банком розвитку, що виступає розпорядником, від імені Міністерства економіки та фінансів Італійської Республіки, Відновлювальним фондом для співробітництва в цілях розвитку та ЄБРР. Також підписано Договір гарантії між Урядами України та Італійської Республіки і ЄБРР», – повідомили в «Укргідроенерго».

Угоди підписали Міністр МЗС України Дмитро Кулеба, віце-премʼєр-міністр, Міністр закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні, президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо та генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота, уповноважена представниця італійського державного баку Gruppo Cassa Depositi e Prestiti Антонелла Балдіно.

Позика ЄБРР у розмірі 100 мільйонів євро, підтримана паралельною пільговою позикою на суму 100 мільйонів євро від Італії, є надзвичайно вагомою для відновлення та підтримки потреб компанії у виробництві електроенергії, зауважили в «Укргідроенерго».

Кредитна лінія в розмірі 200 млн євро під державні гарантії надаватиметься двома траншами і передбачатиме 150 млн євро на фінансування поставок критично важливого обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської гідроелектростанцій, а також 50 млн євро на надання екстреної підтримки ліквідності Укргідроенерго з метою забезпечення стійкості роботи компанії.

«Дана угода є важливим кроком у напрямку модернізації та розвитку українських гідроенергетичних об’єктів. Вона свідчить про визнання міжнародним співтовариством важливості наших проєктів для забезпечення стабільного енергопостачання в Україні. Ми вдячні нашим партнерам за довіру й можливість реалізувати амбітні плани з підвищення ефективності роботи гідроелектростанцій. Ця підтримка дозволить нам досягнути стратегічних цілей щодо розвитку стійкої та ефективної енергетики в Україні», – зазначив після підписання Угоди генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа